Bir Lise Ve Spor Salonunun Daha Temeli Atıldı

GÜNCEL 10 Kasım 2013 16:54
A
a

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Abdipaşa Çok Programlı Lisesi’nin ve Kapalı Spor Salonu’nun temeli atma törenine katılarak, yaptığı konuşmada Bartın’a 22 Okul kazandırdıklarını, 8 yeni okulun yapımı ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini söyledi.

TUNÇ: BARTIN’DA 22 OKUL KAZANDIRDIK, 8 YENİ OKUL DAHA YAPIYORUZ
 
Abdipaşa Çok Programlı Lisesi ve Kapalı Spor Salonu’nun temeli atma töreni Bartın Valisi Ali Çınar, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Garnizon Kamutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Ulus Kaymakamı Fatih Kaşıkçı, Bartın TSO Başkanı Cihat Çakır, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Bartın İl Genel Meclis Başkanı Ali Kartal, AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, Bartın l Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
 
Ulus Kaymakamı Fatih Kaşıkçı törenin açış konuşmasını yaparak “Bugün bizler için çok anlamlı çok önemli onur verici, gurur verici bir gün. Çünkü bugün yarınlarımızı emanet edeceğimiz geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın genç kardeşlerimizin daha güzel fiziki koşullarda modem sınıflarda eğitim alabileceği yeni bir bilim ve irfan yuvasına kavuşmaları için temel atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bunun yanında çocuklarımızın rahatça sportif faaliyetlerini yürütebileceği sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlayabileceği kapalı spor salonunun temelini hep birlikte atacağız. Temelini atacağımız bu lisemiz dünyada var olan gelişmeleri ve değişimleri yakından izleyen ülke kalkınmasına katkı sağlayan geleceğin Türkiye’sini oluşturacak başarılı gençler yetiştirecektir. Ümit ediyorum ki bu okulda eğitim görecek olan çocuklarımız ailesine ülkemize ve insanlığa faydalı bireyler olarak mezun olacaklardır. Okulu yapımında emeği geçen Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a Sayın Valimize, Özel İdare ve Milli Eğitim Yöneticilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.
 
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta törende yaptığı konuşmada; “Abdipaşa çok programlı lisesi ve spor salonu temel atma töreninde sizlerle birlikteyiz. Bu güzel günde hayırlı bir hizmetin temelini hep beraber atacağız şimdiden herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kalkınmanın temeli eğitimden geçiyor. Eğer çocuklarımıza ve gençlerimize iyi bir eğitim veremiyorsak geleceğimiz karanlık olur. Bu sebeple geleceğimizi garanti altına alabilmemiz için hükümetimiz son 11 yıldır bütçede en büyük payı eğitime ayırıyor. Bartın’da da son 11 yılda toplam 22 yeni okul yaptık, Önümüzdeki yıl bütçeden en büyük pay yine eğitime ayrılacak. Bartın’da 2 yıl içinde 8 okulumuz daha eğitim öğretime hazır hale getireceğiz. Bu şekilde Bartın’da eğitim kalitesini daha da arttırmış olacağız çünkü Bartın ülkemiz genelinde eğitimde hep ilk sıralarda geliyor bunu devamı etmesi ve köklü hale gelmesi için çabalıyoruz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün Abdipaşa için mutlu bir gün Abdipaşa yeni ve modern okuluna kavuşmak için gün saymaya başladı. Aralık ayında da ulus ilçemizde yeni bir okulun ihalesi olacak bu müjdeyi de sizlere vermek istedim. Bu okul projesinin gerçekleşmesinde en çok okul müdürümüz ve Abdipaşa belediye başkanı Yaşar Dönmez’in çok büyük çabaları oldu. Buradan okuyacak çocuklarımızın vatana millete hayırlı evlatlar olarak yetişmelerini ve eğitim yuvamızın Abdipaşa’ya hayırlı olmasını diliyor hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum öğrencilerimize de başarılar diliyorum.” Dedi.
 
Vali Ali Çınar da törende yaptığı konuşmada; “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Yarınlarımız teminatı onlar. Son yıllarda devletimizin büyük destekleriyle hükümetin öncelikleri arasında yer alan eğitim, Türkiye’nin tüm illerinde olduğu gibi ilimizde de önemli yatırımlarla gençlerimize hizmet sunmakta. Yarınlarımızın daha parlak olması için nüfusumuzu nitelikli hala getirmemiz gerekiyor. En çok nitelikli hale gelmesine ihtiyaç duyduğumuz gençlerimizdir. Bu gençlerimizi çağa uygun eğitim yuvalarında eğitmemiz gerekiyor. Eskiden yaptığımız okullarımız artık yaşlandılar. Bu okulları yenileriyle değiştirmemiz gerekiyor. Bugün bu temelini atacağımız okulumuzda bu kapsamda yapılmaktadır. İlimizin her ilçe, belde ve köylerinde artık okullarımızı yeniliyoruz. Yeni okul ihtiyacı olan yerlere de yeni okullar yapmaya devam ediyoruz. İl Milli Eğitim Bakanlığımız ve yerelde de İl Özel İdaremiz eğitime çok büyük önem veriyorlar. Bu okulların yapılmasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Bu yapılan okullar çocuklarımız daha iyi yetişmesine ve geleceğimiz daha aydınlık olmasına vesile olacaktır. Çocuklarımız bizlerden daha verimli olursa kalkınma ancak o zaman sağlanacaktır. Çocuklarımızın bizlerden daha iyi olması gerekiyor. Çünkü bizim hedefimiz var. Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği Muasır medeniyetler seviyesine çıkma hedefimiz var. Bu hedefe sizlerle ulaşacağız. 2023 yılında inşallah biz bu hedefe ulaştık diyeceğiz. Bu eğitim yuvamızın Ulus ilçemize ve Abdipaşa beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Burada eğitim görecek olan çocuklarımıza şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
 
Açılış konuşmalarının ardın Bartın Valisi Ali Çınar, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus Kaymakamı Fatih Kaşıkçı ve Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez ve protokol üyeleri tarafından Abdipaşa Çok Programlı Lisesi’nin ve Kapalı Spor Salonu’nun temeli atıldı.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!