Bir proje daha başlıyor

GÜNCEL 25 Aralık 2014 09:56
Videoyu Aç Bir proje daha başlıyor
A
a

2013 Yılı Ulaşılabilirlik Destek Projesi (UDEP 2013) kapsamında desteklenecek 12 projeden biri olan Bartın Belediyesi’nin hazırlamış olduğu“ Herkes İçin Ulaşılabilir Bartın” isimli proje hayata geçiyor.

Belediye tarafından UDEP kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğüne sunulan “ Herkes İçin Ulaşılabilir Bartın” isimli projenin yapım işi ihalesi 19.12.2014 tarihinde Belediye ihale salonunda yapıldı.
İhale kapsamında, Türbeyolu Caddesine engelli vatandaşların istifade edebileceği kaldırımlar, eski ve yeni Belediye hizmet binalarına engelli tuvaletleri yapılacak olup, üstgeçitlere ve Belediye kültür ve sanat merkezine ise toplamda 5 adet asansör montajı yapılacaktır.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Belediyesi olarak toplumun her ferdinin ihtiyaçlarına yanıt verecek çalışmalar yaptıklarını belirterek engelli vatandaşlar için üretilen engelleri aşan sosyal projelerle de kentte hayatı kolaylaştırmaya devam ettiklerini söyledi.
Açıklamasında çalışmalara Ocak ayından itibaren başlanacağını belirten Akın,“ Belediye olarak hizmetlerimizi toplumun her ferdine hitap edecek şekilde gerçekleştiriyoruz.   Bu çerçevede engelli vatandaşlarımıza engelsiz bir yaşam sunmak içinde ne lazımsa yapıyoruz. Bu sebeple belediyemiz bünyesinde Engelsiz Yaşam Timi oluşturduk.  Bu sayede sıkıntıların değerlendirilip hızla çözülmesi için çok sayıda çalışma ve proje gerçekleştirdik. Kaldırımlarımızda, yaya geçitlerimizde, parklarımızda,  çocuk oyun alanlarımızda ve ulaşım hizmetlerimizde bir çok ulaşılabilirlik tedbiri aldık.  Hizmetlerimizi yalnızca engelliler değil hareketlerinde kısıtlılık yaşayan yaşlılar, hamileler, çocuklar, bebek arabalılar için de kolaylık sağlayacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu anlayışla hazırladığımız ve bakanlıkça kabul edilerek finansmanı uygun görülen  „Herkes için Ulaşılabilir Bir Bartın“ Projemiz 19 Aralık Cuma günü yaptığımız ihale neticesinde hayata geçiyor.
Türbeyolu Caddesine kaldırım yapımı, eski ve yeni Belediyemiz hizmet binalarına engelli tuvaletleri yapımı, üstgeçitlere ve Belediyemiz kültür ve sanat merkezine olmak üzere toplam 5 adet asansör montajı gibi faaliyetleri kapsayan İhale çerçevesinde çalışmalara 2015 yılının Ocak ayı içerisinde başlanacaktır. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Belediye olarak bundan sonrada daha önce olduğu gibi yaşlı, çocuk, hasta veya engelli tüm vatandaşlarımıza engelsiz bir yaşam sunmak için ne lazımsa yapmaya devam edeceğiz“ dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!