Bir türlü bitmiyorlar, tam 61 bin lira

GÜNCEL 22 Haziran 2019 22:07
Videoyu Aç Bir türlü bitmiyorlar, tam 61 bin lira
A
a

Uyarılar para etmiyor, her seferinde ayrı senaryo…

Telefon İle Arayarak Kendisini Polis Asker Veya Savcı Olarak Tanıtan Dolandırıcılara Operasyon
 
Kurucaşile ilçesi İlyas Geçidi köyünde ikamet eden ve köyden Bartın’a gelerek Asayiş Şube Müdürlüğümüze müracaat eden İ.Ü dolandırıldığını belirterek şikayetçi oldu.
Dolandırılan şahıs sabah erken saatlerinde cep telefonundan arandığını, numarasının muhtardan aldığını söyleyerek güven verdiğini belirtti.
Köyün muhtarını da arayarak azaların numarasını isteyerek onları arayan dolandırıcı, kendisini Jandarma Astsubay ve savcı olarak tanıtan şahıslar tarafından arandığını ve görüşmeler sonucunda hesabında bulunan paralarının başka birisinin hesabına geçirilmesi ile ilgili operasyon yaptıklarını, kendilerinin söylediği her şeyi yapmasını, aksi takdirde operasyonun başarılı olmayacağını söyleyerek köylerde bulunan muhtar ve azalarını özellikle hedef seçtiği belirtildi.
Bu şekilde ağlarına düşürdükleri muhtar azası olan İ.Ü’nün hesabında bulunan toplam 61.000TL parayı vermiş oldukları hesap numaralarını yatırtmak suretiyle şahsın 61.000TL dolandırıldığı anlaşıldı.
 
Bartın Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde, Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü ve Şanlıurfa Asayiş Şube Müdürlüğümüz ortak yapılan çalışmalar sonucunda olayın şüphelisi
M.D. tespit edilerek ortak operasyon neticesinde yakalandı. Yakalanan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 

 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!