Bisikletçiler Şehir Turu Atacak

KÜLTÜR-TURİZM 23 Eylül 2016 19:36
Videoyu Aç Bisikletçiler Şehir Turu Atacak
A
a

Avrupa'da her yıl 16-22 Eylül tarihlerinde kutlanan "Avrupa Hareketlilik Haftası" kapsamında Bartın'da Bisiklet Turu düzenlenecek.

Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ve Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Derneği’nin de katılımıyla düzenlenen etkinlik, Çevre kirliliği-karbon salınımı ve gürültüyü azaltmak, trafiği kent merkezinde hafifletmek, park problemini azaltmak ve kısa ve orta mesafe ulaşımın daha rahat sağlanabilmesi için bisiklet kullanımını arttırmak, halkı toplu ulaşım alternatiflerine teşvik etmek gibi konulara dikkat çekmek hedefi amaçlanan şehir içi bisiklet turu 25 Eylül saat 10.00’da Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü binası önünde start alacak tur,  Kemerköprü - Yukarı Çarşı - Hamam Sokağı - Asma - Kavaklı - Yalı - İnkum Kavşağı - Çevre Yolu ve bitiş noktası Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü binası  olacak şekilde yaklaşık 6 km'lik 'Şehir içi bisiklet turu' düzenlenecek.
Bisiklet Yolu
Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği’nin tek isteği Bartın’a bisiklet yolu. Uzun süreden beri istenen bisiklet yolu talebi hala cevap bulmuş değil. Kulüp yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre ; Şehrimizde ciddi bir trafik sorunu ile karşı karşıyayız. Günden güne trafikte seyreden araç sayısı artmakta ve çoğu aracın içerisinde 1 kişi ulaşım sağlamaktadır. Biz yetkililerden işe bisiklet ile gidip gelebileceğimiz canımızı tehlikeye  atmadan spor yapabileceğimiz bisiklet yolları istiyoruz. Açıklamasını yaptı.
Ali Özcan: ‘’Tüm halkımız davetlidir’’
İlimizde Sayın Valimizin teşrifleriyle İl Müdürlüğümüz ve Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği’yle ortak çalışma olarak; 25 Eylül 2016 tarihine rastlayan Pazar günü Saat:10.00’da İl Müdürlüğümüz Hizmet Binası önünden başlayan, Kemerköprü – Yukarı Çarşı – Hamam Sokağı – Asma – Kavaklı – Yalı – İnkum Kavşağı - Çevre Yolu ve bitiş noktası İl Müdürlüğümüz Binası olacak şekilde yaklaşık 6 km’lik “Şehir içi bisiklet turu” düzenlenecektir. Etkinliğimize tüm halkımız davetli olup, etkinliğimizin kazasız bir şekilde gerçekleşmesini ve hayırlı olmasını diliyorum.

 
Kaynak : Bartın Olay Meda - Tunahan Karaman
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!