Biz Arıt'a seçimden seçime uğramıyoruz

GÜNCEL 18 Eylül 2019 16:33
Videoyu Aç Biz Arıt'a seçimden seçime uğramıyoruz
A
a

Arıt yolu 22 kilometre değil Aydınlar'a kadar 36 kilometredir

MİLLETVEKİLİ TUNÇ ARIT-BARTIN YOL ÇALIŞMALARINI ZİYARET ETTİ
“ARIT-BARTIN YOLU 200 MİLYON LİRAYI AŞAN BÜYÜK BİR YATIRIM”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç beraberindeki İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı ile birlikte Bartın-Arıt yolu inşaatında devam eden çalışmaları takip etti, çalışanlara kolaylıklar diledi. Bartın-Arıt yolu yüklenici firmasısı AKM İnşaatın Serdar Köyündeki şantiyesini ziyaret eden Milletvekili Tunç, şantiye yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. İtirazlar, Mahkeme süreçleri ve Müteahhit firma değişikliklerinin ardından çalışmaların son hız devam ettiğini açıkladı.
Milletvekili Tunç sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Bartın-Arıt yolu Bartın’ın önemli yatırımlarından bir tanesi. Bu yolun uzunluğu toplam 36 kilometre. 36 kilometrenin 10 kilometresini daha önce tamamlamıştık. Arıt-Aydınlar kısmı ilk etapta tamamlanmıştı. Tabi müteahhit değişiklikleri oldu. 4 müteahhit değişti. İtiraz süreleri oldu. Kamu İhale Kurumunun kararları beklendi. Ardından davalar açıldı, mahkemeler vs. derken 4 tane müteahhittin değişmesi ve aradaki yargılama süreçleri çalışmaların biraz uzun sürmesine neden oldu. Yoksa hükümetimizden, ödeneksizlikten kaynaklanan bir durum kesinlikle söz konusu değil.”Dedi.
 “Arıt Bartın arası mesafe kısalıyor”
“Bartın-Arıt yolu yüklenici firmalarında çalışanlara kazasız belasız çalışmalar diliyorum.” Diyen Milletvekili Tunç, “İnşallah kısa süre içerisinde Arıt’ımız Bartın’ımıza 15-20 dakikalık bir mesafeyle birleşmiş olacak. Tabi ki bu güzel yatırımları AK Parti ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde alıyoruz. Bartın 7,5 milyar TL’lik kamu yatırımına sahip olmuşsa bunda en büyük pay Recep Tayyip Erdoğan’a aittir. Türkiye’yi istikrara kavuşturmuş ve Türkiye’yi kalkınma hamlesine sokmuştur ve Bartın’ımız da bundan nasibini fazlasıyla almıştır.”Dedi
“7 milyar TL’lik kamu yatırımı devam ediyor”
Milletvekili Tunç, “Bartın’da şuanda devam eden 7 milyar TL’lik kamu yatırımı var. Bunu da inşallah seçime kadar olan 4 yıllık süre içerisinde tamamlayarak bugüne kadar yaptığımız hizmetlere bir o kadarını da ekleyip Bartın’ımızı daha yaşanabilir hale getirmenin ve Batı Karadeniz’in incisi yapmanın gayreti içerisindeyiz. Göç veren bir Bartın’dan artık üniversitesiyle birlikte nüfusu artan bir il haline geldik. 160 binlere kadar nüfusu düşen Bartın’da şuanda nüfus 200 binlerin üstüne doğru çıkıyor. Bu artışta devam edecek. Üniversitemizde 30 bin öğrenci hedefimiz var. Organize Sanayi Bölgemiz iki katına çıkıyor. Kamulaştırma çalışmaları son aşamada.” Şeklinde Konuştu.
“Arıt’a  seçimden seçime uğrayan siyasetçilerden değiliz”
Milletvekili Tunç Arıt yolu ile ilgili yapılan eleştirilerine de cevap vererek “Arıt yolu 22 kilometre değildir. Tabi ilk kez gelenler bunu böyle telaffuz edebilir. Arıt yolu Aydınlar’a kadar 36 kilometredir. Önce tabi bu istatistiklere, süreçlere bakmak lazım. Ne zaman ihale yapılmış, hangi süreçlerden geçmiş tüm bunları incelemek lazım. Ondan sonra burada fotoğraf çektirmek lazım. Biz Arıt’a sadece seçimden seçime uğrayan siyasetçilerden değiliz.”Dedi
“AK Parti iktidarına kadar bu yola kazma vurulmadı”
Milletvekili Tunç, “2007’den yani Arıt Yolunun başlangıcından bu yana çok büyük mesafeler aldık. Keşke bu yargı süreçleri bizi engellememiş olsaydı. Diğer yol çalışmalarımızda yargı süreçleri olmadığı için çalışmalarımızı çok çabuk bitirdik. Ama Arıt yolunda yargı kararları aşaması bizim işimizi çok engelledi. 4 tane müteahhittin işi birbirine devretmiş olması işin bugünlere kalmasına neden oldu. Ama şunu bilelim AK Parti iktidarına kadar bu yola kazma vurulmadı. Bu nedenle başka partilerden ahkam kesenler daha önce iktidara gelmişti ama iktidarları döneminde Arıt yolunu hiç hatırlamadı. Bu yolu biz hatırladık, kazmayı biz vurduk. İnşallah herkesin gördüğü gibi biz de bitiriyoruz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”Dedi.
“Sadece Çöme Boğazı geçişinin maliyeti 100 Milyon TL’yi aşıyor”
Bartın-Arıt yolunda Çöme Boğazı bölümünün çalışmalarını gerçekleştiren ÖDF-Yılmazlar firmasının şantiyesini ziyaret eden Milletvekili Tunç, “çalışmalar hakkında bilgi aldık. Çöme Boğazı Arıt yolunun en çetin kesimi. Meydana gelen heyelan sonrasında bu kesim için ayrıca ihale yapıldı, çalışmalar son hız devam ediyor, fora kazıklarla güçlendirilen yolun bu kesiminde jeoduvarların yapımında da önemli ilerlemeler sağlandı, Arıt yolunun sadece Çöme boğazı geçişinin maliyeti 100 Milyon TL’yi aşıyor. Zor arazi şartları nedeniyle çok sayıda menfez, duvar ve sanat yapılarına sahip olan Bartın-Arıt yolu ve Aydın Köyü’ne kadar tamamı kamulaştırma bedelleri hariç 200 milyon TL’yi aşıyor”dedi.
“Ulus-Arıt arasındaki bağlantı yolu tamamlandı”
 Bartın Çevre Yolunun şuanda proje çalışmaları son aşamada olduğunu ifade eden Milletvekili Tunç, “Bartın Çevre Yolunda da 3,5 kilometrelik bir tünel var. O tünelde dahil, Amasra, Arıt ve Bartın çevre yoluyla birleşerek büyük şehirlere çok kolay ulaşımı sağlanmış olacak. Ayrıca biz şimdi Ulus’tan geldik. Ulus-Arıt arasındaki bağlantı yolu da tamamlandı. Ulus’la Arıt arası asfaltlanmış bir şekilde hizmete girmiş oldu. Ben buradan yolun yapımına katkısı olan müteahhit firmaya ve herkese teşekkür ediyorum.”Dedi.

 
1000
icon
fff 12 Aralık 2019 18:30

boş niyette para harciyorlar millettin parasini

0 0 Cevap Yaz
İnsan 20 Eylül 2019 11:41

Yav He He

0 1 Cevap Yaz
M.Erol 19 Eylül 2019 22:16

Aşkımız Arıt yolu gibi hiç bitmesin sözünü değiştiriyoruz.Aşkımız İnpiri Deresi ıslah çalışmaları gibi hiç bitmesin.

0 0 Cevap Yaz
HEY GİDİ 19 Eylül 2019 12:15

Sayın vekilim kolay gelsin iyi çalışmalar Allah kolaylıklar versin yolunuz açık olsun durmak yok Hepinizden Allah razı olsun ben arıta 17.sene gittim oranın ekmeğini YEDİM

1 0 Cevap Yaz
Mehmet BALOGLU 19 Eylül 2019 11:08

İLGI ALAKANIZ ICIN COK TESEKKUR EDERIM SAYIN VEKILIM ARIT YUKSEK RAKIMLI ASFALT ZIFT DOKME DERECESININ ALTINDA KALDIGINDAN DOLAYI YOL KISA SUREDE BOZULUYOR. NEDENSE ARIT YOLUNA KAPLAMA ONARIM CALISMASI EKIM KASIM GIBI SOGUK ZAMANDA YAPILIYOR VERILEN HIZMET BOSA GITMESIN. DEVLET YAPTIK DEMEK ICIN ZARAR GÖRMESIN UYGUN ZAMANDA YAPILSIN ...

1 0 Cevap Yaz
zek 19 Eylül 2019 07:37

4 mütaahhit değişmiş. niye peki? gelen parayı vurdu gitti arkaddaş kimse kimseyi kandırmasın 10 yıldır bitmedi yok. arıttan yol geliyor diye kayadibi yollarına bakım yapılmıyor doğru düzgün. HES açmaya eski bakan gelecek diye bozuk yolun üzerinde yapılan kaplamayı iyi biliyoruz. kaç kişinin kaza yapmasına kat arabanın yürüyen aksamının darmadağın olmasına milletin cebinden binlerce lira çıkmasına nasıl neden olduğunuzu da iyi biliyoruz. Millet unutmuyor.

0 2 Cevap Yaz
T.Çelik 18 Eylül 2019 23:00

Seçimden once söz verdiniz vekilim MAKARACİ köyü düz mahallesi köprü vardı ne zaman olacak köprü.

0 1 Cevap Yaz
M.Erol 18 Eylül 2019 18:45

İnpiri deresi ıslah çalışması senelerdir neden yapılmadı.? Tarlalarımıza gidemiyoruz.Her taraf bakımsızlıktan viran oldu.

0 4 Cevap Yaz
Talip gökalp 18 Eylül 2019 17:51

Kozcagiz terminal yolu ne oldu vekilim seçimden seçimemi vaatler

0 5 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!