BU GÖRÜNTÜDEN UTANMAK LAZIM

GÜNCEL 13 Temmuz 2014 18:59
Videoyu Aç BU GÖRÜNTÜDEN UTANMAK LAZIM
A
a

Bartın’ın turistik tatil kasabası olan Mugada sahil yolu üzerinde bulunan çöp yığınları vatandaşların tepkisine neden oldu.

TURİSTİK PLAJ YOLU ÇÖPLÜĞE DÖNDÜ
 Bartın’a 17 kilometre uzaklıkta bulunan Mugada sahiline gitmek isteyen yerli ve yabancı tatilciler yol kenarında bulunan çöp yığınlarını görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Bartın merkeze bağlı Şiremirçavuş Mahallesi Tıyırtı Rampası üzerinde bulunan hafriyat ve çöpleri gören mahalle halkı yetkili kurumlara başvurduklarını fakat bir netice alamadıklarını söyledi. Ayrıca yol kenarında bulunan çöplerden yükselen kötü kokular ise, yoldan geçen araç sürücülerini rahatsız ediyor.
 
PLAJ YOLU ÇÖPLÜĞE DÖNDÜ
71 yaşındaki mahalle sakini Sıtkı Kara daha önce bütün kurumlara müracaatta bulunduğunu söyleyerek, “Yeşil Bartın’ımızda böyle pislik içinde duruyoruz. Bu görüntüden utanmak lazım. Buradan Mugada plajına yol gidiyor. Gelen turistler bu manzarayı gördüğünde ne söylemezler. Ben buradaki çöpler için Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin’e telefon ettim. Yaparız dediler ama hiçbiri alakadar olmadı. En son Başbakanlığı yazı yazdım. 1 Seneden beri bu çöpler buradadır. Bu pisliği bir yıldır ben yetkililere 5 kere şikâyet ettim. Ama hiç ilgilenen olmadı. Burası belediye sınırları içinde kalıyor. Benim evim üst mahallede ben 71 yaşındayım. İnsan buradan geçerken utanıyor. Bu durumu yetkililerin hepsine bildirdim. En son Başbakanlığa şikayet yazısı yazdırdım. Ben Bartın Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne de gittim. Orada da benle ilgilenilmedi. Bana bu mıntıkanın belediyeye bağlı olduğunu söylediler. Buraya hafriyat döken kamyonlardan birinin plakasını aldım. Burada oturan bir esnafa verdim. Onun burada villası var. O bana demişti. Buraya hafriyat ve çöp ve atanları görürsen, bana plakasını verirsin dedi. Bende çöp döken kamyonun plaka numarasını verdim. O da belediyeye verdi yine ilgilenen olmadı" dedi.
 
ÇETİN: “BİZ DAHA ÖNCE TEMİZLEDİK TEKRAR ATILDI”
 İHA muhabirinin telefonla ulaştığı Bartın Belediyesi Başkan Yardımcı Hüseyin Çetin dökülen hafriyatlar nedeniyle konunun Çevre Şehircilik Müdürlüğü sorumluluğunda olduğunu söyledi. Başkan Yardımcısı Çetin, “Daha önce biz belediye olarak orayı bir kere temizletmiştik. Buraya hafriyat ve çöpleri dökenin de kim olduğu bilinmiyor. Bu konuyu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ileteceğiz” dedi.

BELEDİYE SINIRLARI İÇERİSİNDE 
Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vekili Ali Özcan, bölgenin belediye sınırları içerisinde olduğunu söyleyerek, "Hafriyat ve çöplerin döküldüğü alan belediye sınırları içerisinde kalıyor. Hafriyatları belediye ekipleri kaldırması lazım. Biz sadece hafriyat ve çöp döken araçlar tutanakla tespit edildiğinde veya şikayet geldiğinde çevreyi kirlettiği için ceza kesme yetkimiz var" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!