Bu katliama kim dur diyecek?

GÜNCEL 26 Temmuz 2019 11:56
Videoyu Aç Bu katliama kim dur diyecek?
A
a

Bartın’da katliam gibi ağaç budaması...

Bu katliama kim dur diyecek?
Ağaçları budamak yerine bellerinden kestiler
Başkent Elektrik Dağıtım (Başkent EDAŞ) Şirketi tarafından Akgöz köyünde bilinçsizce ağaçların budama yerine bellerinden kesilmesi vatandaşların tepkisine sebep oldu.
Bu durumun katliam olduğunu belirten vatandaşlar ağaçların kolay yetişmediğini belirterek yapılan katliama dur diyecek bir yetkili arıyor.
YAKLAŞIK 10 AĞAÇ KESİLDİ
Whatsapp ihbar hattımıza gelen görüntülerde Akgöz köyünde elektrik tellerini kurtarmak için budama yerine ağaçların gövdelerinden kesilmesi yapılan katliamı gözler önüne seriyor.
 Kesilen ağaçları gören vatandaşlar, “Yazıklar olsun, böyle ağaç budanmaz. Bu bir ağaç katliamıdır, bu ağaçlar kolay yetişmedi. Bu yapılan uygulamayı kınıyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Ağaçları budamak yerine bellerinden kesilmesi tepkinin artmasına neden oldu. Vatandaşlar saha önce de Asma’da ırmak kenarında da ağaçların kesildiğini belirterek bilinçsizce yapılan kesime engel olunmasını istediler.


 

 
1000
icon
Hasan 29 Temmuz 2019 16:48

Kamu davasi açılsın

0 1 Cevap Yaz
BAYRAM şimşek 26 Temmuz 2019 20:18

Ağaçları keseceklerine kabloları yer altına alınmalı para kazanmak daha çok kar etmek için doğayı katlediliyorlar

0 6 Cevap Yaz
Adsız 26 Temmuz 2019 17:37

Daha bilinçli bir şekilde bu işlemler yapılabilir. Bu şekilde kesmek çözüm olmamalı ki değilde... her yerde her sene her sene böyle ağaçları keserek çözüme ulaşılmaz. Yani normalde budama yapılarak kurtarılabiliyorsa neden bu şekil kesilmiş ve sadece burası kesilince bartındaki bütün elektrik kesintilerinin sebebinin önüne geçilmiş mi? Hepsi tabi ki bir muamma...

0 4 Cevap Yaz
hendekyanli 26 Temmuz 2019 15:36

bide toki'nin oradaki kent ormanındaki ağaç katliamını haber yapıp isterseniz.cesaretiniz varsa tabi.

6 8 Cevap Yaz
Vatandaş maho 26 Temmuz 2019 15:14

Bu haberi yaparken bi düşünmenizi isterdim ağaçlar tele deydiği zaman sürekli Elektirik kesiliyor diye arayan aboneler tellere deyen ağaçlar kesilinçe resimleri haber sitenize atacağına tele deyen ağaçları tarla bahçe sahipleri tele deyen dalları kendileri kesmiş olsaydı böyle ne bir haber yapmanıza gerek olurdu nede böyle bir görüntü olurdu maalesef işimize geldiği gibi yorum yapan bir toplumuz yanlış anlaşılmasın amacım kimseyi suçlamak deyil biraz düşünçeli bir toplum olsak her şeyi görevlilerden beklemesek o ğacı telin altına dikmesek bu görüntü olmazdı teşekkür ederim saygılar

12 6 Cevap Yaz
Açıklayalım madem

Diyorsunuz ya hani vatandaş kendi kessin böyle bir sorun olmasın diye... sizin sanırım bu konu hakkında herhangi bir bilginiz yok. Kendi yerinizde dahi olsa bir ağacın tek bir dalını izinsiz kesemezsiniz bu bir suçtur. Yasalar bu şekilde... kendi yerinizde budama yaparken bile izin almanız gerekiyor. Ki böyle bir yerde sen zaten bir vatandaş olarak tek bir dal kesemezsin... budama yaparak kurtulabilecekken ağaçların bu şekilde bertaraf edilmesi hiç hoş olmamış. Duyarlı insanlar bunu bu şekilde yapmaz. Bu resmen bilinçsizlik...

0 7
Vatandaş

Vatandaş Maho adlı yorumcuya; vatandaş ağaçları kendi keserse bunun çok büyük yaptırımları oluyor. Ayrıca bu olayda ağaçları tamamen yok etmek yerine budama şekline gidilse daha güzel olmaz mıydı? Ayrıca amacınızın kimseyi suçlamak olmadığını beyan etmişsiniz ancak tüm toplumu işine geldiği gibi davranan çıkarcı ve düşüncesiz gibi lanse etmişsiniz. Son olarak herkes görevini yapmalı. Ne demek görevliden birşey beklemeyelim???

0 6
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!