Çağlayan’da umumi temizlik

GÜNCEL 30 Eylül 2018 22:17
Videoyu Aç Çağlayan’da umumi temizlik
A
a

Duyarlı vatandaşlardan örnek davranış, poşetler dolusu çöp topladılar…

Çağlayan’da umumi temizlik
Bartın’da bir grup duyarlı vatandaş Çağlayan piknik alanında umumi çevre temizliği yaptılar.
Hafta sonları yüzlerce kişiyi ağırlayan Çağlayan Piknik Alanında, etrafa bırakılan çöpler nedeniyle duyarlı vatandaşlar çevre kirliliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için piknik alanında çöp topladı.
Doğanın dengesini bozan en önemli faktörün insan olması sebebi ile bu konuda örnek teşkil etmek isteyen vatandaşlar, çöp poşetlerini alarak doğal alana atılan çöpleri elleriyle topladılar.
Doğada erimeyip geri dönüşüm özelliği olmayan ve görüntü kirliliğine neden olan bu çöplerin insan sağlığı ile doğada yasayan canlıları olumsuz yönde etkilediğini söylediler.
Özellikle piknik yapan insanları çöpleri etrafta bırakmamak konusunda duyarlı olmaya davet ettiler.
DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR
Çöp toplama etkinliğine katılan Ufuk Özyer yaptığı açıklamada, “Çağlayan piknik alanını temizlemeye gelen Orta mahalle muhtar adayı arkadaşım Atınç Günsal ve ailesine, emniyet personeli Adem Erdim ve İsmail Özkaynak’a,Demirciler mahallesi azası Tuna Baş'a, Selen gıda personeli Mehmet Bozkurt abimize, Enerjisa Personeli Hasan Demirel abime, namıdeğer Başkan lakaplı Mehmet Yılmaz kardeşime, İşkurdan emekli Şaban Erdim abimize, Berat Aydemir kardeşime ve desteklerini esirgemeyen Hüseyin Çetin ve Cemal Akın’a sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

 
1000
icon
vatandaş 1 Ekim 2018 01:02

Çağlayan piknik alanı olmaktan çıkıp Bartın'ın açık hava meyhanesi olmuştur.. Özellikle yaz aylarında yasak olmasına rağmen ırmak kenarında gizleme gereği bile duymadan onlarca arabada içki içilmektedir. Bu kişiler sadece oldukları yere pisliklerini bırakmakla kalmayıp alkollü bir şekilde aracın direksiyonuna geçip herkes için tehlike arzetmektedirler. Temizliği yapanların ellerine sağlık ama ne yazıkki Çağlayan'da alkol içilmesinin önüne geçilmediği sürece manzara haftaya gene aynısı olacaktır.

0 3 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler