Camilerde cemaatle namaza ara

GÜNCEL 16 Mart 2020 15:50
Videoyu Aç Camilerde cemaatle namaza ara
A
a

Diyanetten son dakika açıklaması yapıldı!

Koronavirüs tehdidi ortadan kalkana kadar, cami ve mescitlerde cemaatle namaz kılınmayacak
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Koronavirüs tehdidi ortadan kalkana kadar cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaz kılınmasına ara verilmiştir” dedi.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından yapılan açıklamaya göre Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verildi. Cuma namazı yerine evde öğle namazı kılınması tavsiye edildi. Bununla birlikte camilerde ferdi olarak ibadet yapmak isteyenler için camiler açık tutulacak. Ayrıca ezan ve salalar okunmaya devam edecek.
Alınan karar Corona virüsü salgınıyla ilgili tehdit ortadan kalkıncaya kadar sürecek.
1000
icon
Murat 17 Mart 2020 15:50

Bankalar, AVMler açık. Toplu taşıma serbest ama câmilerde cemaat yasak. İki kişi önlü arkalı ayrı ayrı kılsa sıkıntı yok ama aynı iki kişi yine biri önde birisi arkada cemaat olsa OLMAAAAZ(!) Cemaati ve Cuma'yı yasaklayana kadar câmileri dezenfekte edip temizlemek gerekir. Ne zaman ki sokağa çıkma yasağı ilân edilir, o zaman câmide olmaz Cuma da. ALLAH'a şükür öyle bir durum şimdi yok.

0 8 Cevap Yaz
Naim 16 Mart 2020 22:03

Bu virüs ten korktuğumuz kadar Allahtan korksalar hidayete erer inşallah insanlar nedir bu hal Allah sonumuzu hayretsin

1 10 Cevap Yaz
erkan 16 Mart 2020 17:54

bartında cafeler tıklım tıklım catı cafede oturcak yer yok camilermi yasaklanmış

2 13 Cevap Yaz
Vatandaş 16 Mart 2020 17:14

Çok saçma birşey nasıl ibadetler yasaklanabilir.Korana virüsünden korkacağınıza Allah’tan korkun.

6 16 Cevap Yaz
Hakan Gümüştaş

Allah'tan korkmak la ne alakası var. Ortada ölüm tehdidi var. Sanki namaz kılmayın mı diyor. Evde kıl namazı. Cuma içinde evdekilere cemaat yaparsın.

16 8
Yazık

H. Gümüştaş Evde Cuma kılınıyor demek ki cemaatle(!)

0 10
Hakan Gümüştaş

Allah yer yüzünü bir ibadethane olarak yaratmış zaruri durumlarda kılınabilir burda amaç ibadet değil mi o zaman illa cami olacaksa o zaman iş yerlerinde neden kılıyorlar, Mescitte neden kılınıyor az buçuk araştırın camide cuma kılınacak diye bir şey yok bir imamlık yapacak kişi bir müezzinlik yapacak kişi olsa bile olur .

11 1
Çok Yazık

H. Gümüştaş, Sen Cuma Namazı ile diğer vakit namazlarını karıştırıyorsun. Cuma Namazı umuma açık yerlerde ve devlet izniyle kılınır. Kimse kendi kafasına göre şurada burada,evde veya başkalarına kapalı olan ve kimsenin haberi olmayan yerde Cuma kılamaz. Bilmiyorsan bir tane ilmihal açıp Cuma Namazı'nın geçerlilik şartlarına bak. Ayrıca, Cuma Namazı iki kişi ile de kılınmaz.

0 9
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!