Çemberimde Gül Oya Sergisi açıldı

GÜNCEL 7 Kasım 2016 18:43
Videoyu Aç Çemberimde Gül Oya Sergisi açıldı
A
a

“Çemberimde Gül Oya” projesi kapsamında, 81 ilin unutulmaya yüz tutmuş kültür ve değerleri İlimiz Tevfik Başakar İlkokulunda sergilendi.

39. İlimizde düzenlenen ve Tevfik Başakar İlkokulunda Vali Nusret DİRİM tarafından açılışı yapılan sergiye, Merkez İlçe Jandarma Komutanı J.Yüzbaşı Serkan ERDEN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar DEMİR, Okul Müdürleri, Bartın İli Muhtarlar Derneği Başkanı Reşat GÜNAY, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Vali DİRİM ve beraberindekiler, 81 ilin ürünleri ve kültür değerlerinin sergilendiği stantları gezerek, sergilenen ürünler ve “Çemberimde Gül Oya” projesi hakkında Proje Koordinatöründen bilgi aldı.
 
Vali DİRİM, projenin 81 ilin unutulmaya yüz tutmuş kültür ve değerlerinin öğrenciler tarafından araştırılıp, bir araya getirilerek sergilendiği bir proje olduğunu, projenin amacının, öğrencilere kültürel değerlerimize sahip çıkma bilincini kazandırarak bu değerleri günümüz çocuklarımıza aktarılmasını sağlayarak farkındalık oluşturacağını belirtti.
 
Tevfik Başakar İlkokulu minik öğrencileriyle bir araya gelerek sohbet eden Vali DİRİM, daha sonra Okul Müdürü Özay KARADEMİR'den okulun genel durumu hakkında bilgi aldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!