Cezaevinde Hoşgörü Konferansı Düzenlendi

GÜNCEL 26 Aralık 2014 17:54
Videoyu Aç Cezaevinde Hoşgörü Konferansı Düzenlendi
A
a

Bartın Üniversitesi İslami İlimler Dekanı Prof. Dr. Yakup Civelek, Bartın Cezaevi'nde 'İslamda Hoşgörü ve Müsamaha' adlı bir konferans verdi.

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı, Bartın Kapalı Cezaevi Müdürlüğü ve Bartın Müftülüğünün organize ettiği konferans ve Kur’an Yarışması etkinliğine, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Cezaevi Savcısı Mehmet Sırımer, Cezaevi Müdürü Mustafa Dolunay, Bartın İl Müftü Yardımcısı Rıdvan Karataş, İl Vaizi İhsan Yazıcıol, Hulusi Güner ve cezaevi personeli katıldı.
Kurum Öğretmeni Koray Ocak’ın sunduğu törenin açılış ve selamla konuşması Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş yaptı. Ardından Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof Dr. Yakup Civelek ’İslam’da Hoşgörü ve Müsamaha’ başlıklı konferansını sundu. Prof. Civelek, müsamahanın temelinin birbirimizi sevmeye ve kendimiz için istediğimizi başkaları için istemeye bağlı olduğunu aktararak, konuyla ilgili Hz Muhammed’in hayatından örnekler aktardı. Kendine her türlü işkence, zulüm ve haksızlığı yapanlara karşı sürekli hoşgörü ve affedici davranan Peygamberimizin örnek hayatını rehber edinmek gereğine vurgu yapan Civelek, yüzyıllarca dünyaya adalet ve huzur dağıtan Türk milleti hoşgörü ve müsamaha konusunda da dünyaya örnek olmuştur” dedi.
Konferansın ardından cezaevinde kalanların oluşturduğu ilahi korosundan ilahiler söylendi. Akabinde yapılan Kur’anı Kerim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, İslami İlimler Dekanı Prof. Dr. Civelek ve Bartın İl Müftü Yardımcısı Rıdvan Karataş tarafından verildi.

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler