Çocuklara Müjde!

SAĞLIK 12 Ağustos 2016 16:30
Videoyu Aç Çocuklara Müjde!
A
a

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Binasında  Kan alma ve damar yolu açma esnasında, damar bulma işleminde sağlık çalışanlarına büyük kolaylık sağlayan, hastalara ise konfor getiren yeni Damar Görüntüleme Cihazı alındı

Kan alma sırasında özellikle çocuklarda ve bebeklerde damarın bulunması çok zor olduğundan, damar bulunana kadar müdahale devam ettiği için,  aileler ve çocuklar büyük sıkıntı çekiyorlardı. Damar bulamama ya da defalarca tekrarlanan iğne girişlerinden kaynaklanan sıkıntıları en aza indirmek, ayrıca laboratuvarda tahlil için kan veren damar yapısı çok ince olan çocuklarda yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla alınan yeni Damar Görüntüleme Cihazı  ile kan alma  işlemi  çok kolaylaştı.
Yaklaşık sekiz bin euro maliyetle alınan ve damar yollarını bulmada yüzde 100 başarı sağlayan  son teknolojik bu cihaz, elle veya askı ile kullanılabilme özelliğine sahip olup, hastanın hareketinden etkilenmez ve  her hastada kullanılabilmektedir. Kablosuz ve şarjlı, Temassız,  Işıkta veya gölgede çalışabilme özelliğine sahip 283 gr ağırlığındaki bu yeni  cihaz, derinin 8 mm altına kadar gerçek zamanlı tarama yapabilmektedir.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!