Darbeler dönemi kapandı

GÜNCEL 15 Temmuz 2017 13:19
Videoyu Aç Darbeler dönemi kapandı
A
a

37 sivil toplum kuruluşundan oluşan Bartın Sivil İrade Platformu 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu.

Öğretmenevinde gerçekleştirilen açıklamada Platform, “15 Temmuzla Türkiye’de darbeler dönemi bir daha açılmamak üzere kapanmıştır” dedi.

37 sivil toplum kuruluşundan oluşan Bartın Sivil İrade Platformu 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. Öğretmenevinde gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısına Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok da katıldı. platform adına açıklamada bulunan  Fahri Okun 15 Temmuz hain darbe girişiminde Türk milletinin onurlu duruşunun her türlü takdirin üzerinde olduğunu söyledi. Okun, “15 Temmuz 2016 gecesi memleketimizin bütün ufuklarını karartmaya azmetmiş, bir İhanet çetesi karşısındaki vakur, cesur ve alicenap tutumuyla tüm dünyaya örnek olan vatanına, milletine, milli İradeye ve hukuk düzenine sahip çıkan aziz milletimizin onurlu duruşu her türlü takdirin üzerindedir” dedi.

“MİLLETİMİZ HAİN İŞGAL PLANINI GÖĞÜSLERİNİ SİPER EDEREK DURDURDU”

Türk milletinin bu hain işgal planını göğüslerini siper ederek durdurduğunu kaydeden Fahri Okun şöyle devam etti.

“Dün istiklal Mücadelesi günlerinde olduğu gibi bu gün de milletimizin kendi izzet ve haysiyetine sahip çıkması, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik girişilen ihanet kalkışmasına karşı hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din, devlet, millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi anmak, gazilerimizi yad etmek, süreci büyük bir cesaret ve ferasetle yöneten Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu belirtmek, dolayısıyla bıraktıkları onurlu mirası gelecek nesillere aktarmak için bu basın bildirilimi Bartın Sivil İrade Platformu olarak kamuoyu ile paylaşmayı uygun bulduk.  Takvimler 15 Temmuz 2016’yı gösterdiğinde aziz milletimiz dünyada eşine az rastlanan bir kahramanlık ve duruş sergileyerek, Başkomutanımızdan ve kalbindeki imandan aldığı emirle bu hain işgal planını göğüslerini siper ederek durdurmuştur.

“DESTANSI ZAFER”

Tarihin her devrinde zalime karşı mazlumun yanında yer alan, gariplere, kimsesizlere, biçarelere çare olan, ırk, dil, din ayrımı gözetmeksizin kendisine sığınanlara bağrını açan, fakire, düşküne, yetime kol kanat geren bu millet; sureti Haktan görünerek din görüntüsü altında, bu milletin arasına fitne fesat tohumları ekenleri, izzetimizi şerefimizi onurumuzu, harimi ismetimizi çiğnemek isteyen ABD, AB ve onların ülkemizdeki taşeronlarına karşı göğsünü siper ederek Yüce Rabbimizin lütfu ve iradesiyle bir gece içinde püskürterek destansı bir zafere imza atmıştır. Bu gün bu kesin net ve destansı zaferi sulandırmak, gölge düşürmek isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz. 15 Temmuzla birlikte Türkiye’de darbeler dönemi bir daha açılmamak üzere kapanmıştır.

“ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Bu vesile ile o menfur gecede şehadet şerbetini içen 249 şehidimize Allahtan rahmet ve mağfiret, gazilerimize sıhhat ve selamet, başta şehit ve gazi yakınları olmak üzere milletimize sabırlar diliyoruz. Onların canları pahasına bıraktıkları emanete canlanma pahasına, dünya durdukça sahip çıkacağımızı buradan ilan ediyoruz. Ve 15 Temmuzu bahane ederek üzerimizde çeşitli entrikalarla baskı kurmaya çalışanlara asla boyun eğmeyeceğiz.

“KARALAMA KAMPANYALARI OYUNLARIN BİR PARÇASI”

Ayrıca yakın zamanda yaşadığımız ve ülkemizin her kesimini derinden sarsan Sakarya’da misafirimiz olarak bulunan Suriyeli kardeşimize yapılan iğrenç fiil ve katledilişi ile ilgili Bartın Sivil İrade Platformu olarak düşüncelerimizi belirtmek isteriz. Suriyelilerle ilgili maksatlı ve organizeli yapılan karalama kampanyalar da 15 Temmuz işgal planının devamını oluşturan oyunların bir parçasıdır. Sadece hayatta kalabilmek için ülkemize sığınan bu kardeşlerimizin canını namusunu istimal etmek vicdan sahibi hiç bir insanın yapacağı iş değildir.  Mümin emin insandır, insan insana emanettir ve emanette namustur düsturu ile Suriyeli kardeşlerimiz birer emanet olarak gördüğümüzü belirtmek istiyoruz. Suçun şahsiliği ilkesi esas alınarak hareket edilmeli, ferdi işlenen suç bir millete mal edilmemelidir. Unutmayalım ki bu dünyada hepimiz muhaciriz. Dünyadan nasibimiz kadar yer içeriz. Nihayetinde varsa nasibimize düşecek 2 metrekare topraktır.15 Temmuz ihanetine maruz kalan bu milleti, Cenabı Hak büyük bir felaketten kurtardıysa burada Allah’ın yardımını celbeden en büyük amel bu yetim ve biçarelere kucak açıp sahip çıkmamalıdır. Biz mevcut sınırlarımızla mahdut değiliz aksine bir buçuk milyarlık çok geniş bir coğrafyaya yayılmış bir ümmetiz.

İSRAİL 3 FİLİSTİNLİ MÜSLÜMANI ŞEHİT ETTİ

İslam coğrafyasındaki terör olaylarının hepsinde parmağı olan işgalci İsrail, Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın devlet başkanı düzeyinde ilk defa dillendirdiği üzere bir terör devleti olan İsrail, dün 3 Filistinli Müslümanı şehit etti ve Mescid-i Aksa’da namaz kılmayı yasakladı. İsrail’in bu çirkeflikleri kabul edilemez. İsrail sadece Müslümanlar için değil insanlık için baş belasıdır. Müslümanların Yahudi düşmanlığı yoktur. Ancak işgalci İsrail’in varlığı ve sapkın Siyonizm düşüncesi kabul edilemez.

“FİLİSTİN TOPRAKLARI İSLAM ALEMİNİN NAMUSUDUR”

Filistin toprakları İslam aleminin namusudur. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa ve çevresi mübarektir. Ve Siyonist İsrail’e asla bırakılamaz. Filistin Ümmeti Muhammet’e Hz. Ömer’in Selahaddin Eyyubi’nin emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Terör örgütü İsrail’in Kudüs ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler yakındır inşallah. Bu vesile ile Hz. Adem’den bu yana  şehadete eren tüm şühedanın ruhları şad olsun.”

Kaynak : Hergün/Nurdan Eroğlu
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!