Darıca’da Bartınlılar Sahne Aldı

GÜNCEL 13 Temmuz 2017 12:18
Videoyu Aç Darıca’da Bartınlılar Sahne Aldı
A
a

Darıca Belediyesi 9. Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında düzenlenen Bartınlılar Gecesinde yöresel türküler eşliğinde vatandaşlar gönüllerince eğlendi.

Yöresel sanatçıların konseriyle başlayan Bartınlılar Gecesinin açılış konuşmasını yapan Darıca Bartınlılar Dernek Başkanı Hasan Yeniay, “böylesine önemli bir organizasyona imza atarak bizlere memleketimizin kültürünü tanıtmamızı sağlayan ve her platformda bizlerden desteğini esirgemeyen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a ve ekibine teşekkür ediyor, herkese iyi eğlenceler diliyorum. Bartınlılar Derneği olarak örf, adet, gelenek ve göreneklerimizi en iyi şekilde tanıtmak için çalışıyoruz.” dedi.
Geceye Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Bartınlılar Dernek Başkanı Hasan Yeniay, Bartın Dernekler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Av.Ahmet Yaşar Çelik, Başkan Vekili Cengiz Üstünyer, İstanbul Bartınlılar Derneği (İstbarder) Başkanı Ramazan Akın, Kurucaşile Kömeç Köyü Dernegi Başkanı Kemal Şahinboy ile çok sayıda Bartınlı katıldı.
Konuşmaların ardından başta Bartın Dernekler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Av.Ahmet Yaşar Çelik olmak üzere protokol üyelerine ve geceye katkı sunanlara plaket verildi. Yöresel sanatçıların söylediği şarkı ve türkülerle devam eden gecede, vatandaşlar doyasıya eğlendi.

 

Kaynak : Bartın Olay Medya
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!