Demir leydi tüm yetkililere seslendi

GÜNCEL 24 Ekim 2016 19:40
Videoyu Aç Demir leydi tüm yetkililere seslendi
A
a

Tüm yakınlarını o hastalıktan kaybetti...

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda Bronz madalya kazanan Bartınlı Milli boksör Şennur Demir, köyünde yaşanan kanser ölümlerinin incelenmesini istedi.
 
Şimdiye kadar 10 yakınını kanserden kaybeden ve Bartın'da başta Vali olmak üzere tüm yetkililere seslenen Demir, “Mevren’de daha fazla ölüm olmasın, lütfen elinizden ne geliyorsa bir an önce yapın” diyerek çağrıda bulundu.
 
ÖLÜMLERİN ARAŞTIRILMASINI İSTİYOR
 
Demir leydi sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu;
 
“Sayın Valim Nusret Dirim, Milletvekilim Yılmaz Tunç, il sağlık müdürüm, sayın yetkililer ve sivil toplum kuruluşları. Ben Amasra'ya bağlı genel adı Mevren olan 5 muhtarlığın bulunduğu köylerin birinde doğdum. Bulunduğumuz merkezde öyle bir illet var ki yıllarca bizi birbirimizden aldı gitti. Bu illetin adı KANSER!!! Yalnızca benim ailemden bildiğim en az 10 kişi bu lanet hastalık yüzünden vefat etmiştir. Bugün 38 yaşında olan halamın kızını toprağa verdik. Onun babası, amcam, amcamın eşi, dedem, ninem, amcamın kız daha 13 yaşında. Eniştem 37 yaşında ve daha sayamadıklarım bu lanet hastalığın pençesinden kurtulamadılar. Yetkililerin bir an önce bir ekip oluşturarak bulunduğumuz bölgede araştırma yapmasını istiyorum. Toprak analizi, su analizi, gıda analizi yaparak bu gölgedeki hastalıkların araştırılmasını istiyorum. Lütfen bu konuda bölge halkına yardımcı olun ve bir an önce önlem alınsın. Ben sonuna kadar bu işin takipcisi olacağım.”
 

 
Kaynak : Bartın Olay Medya
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!