Demokrasi Nöbeti tutulacak

GÜNCEL 13 Temmuz 2018 20:10
Videoyu Aç Demokrasi Nöbeti tutulacak
A
a

Bartın'da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Pazar Akşamı nöbet tutulacak.

2016 yılında yaşanan hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Bartın’da da şehitler anılacak ve demokrasi nöbetleri tutulacak. Vatandaşlar 15 Temmuz gecesi Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek demokrasi nöbeti tutacak. Bartın Valisi Nusret Dirim, “Tüm halkımızı burada ki programımıza bekliyoruz” diyerek vatandaşları meydana davet etti.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin milli birlik ve beraberliğini hedef alan hain darbe girişimi gerçekleştirilmişti. Siyasi idare ve basının dik duruşu, milletin meydanlara inmesi, vatansever güvenlik güçleri ile sivillerin canları pahasına darbecilere karşı duruş göstermesi ile bertaraf edilen darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanırken Türkiye için yeni bir sayfa açılmıştı.

Türkiye 250 şehit vermişti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) tarafından gerçekleştirilmek istenilen darbe girişiminde 1183’ü  sivil, 62’si polis ve 5’i asker olmak üzere 250  kişi şehit olmuştu. Darbe girişimin ardından halk yaklaşık bir ay boyunca meydanlarda demokrasi nöbeti tutarken hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde de 15 Temmuz Şehitleri anılacak ve ülkemizin dört bir yanında demokrasi nöbetleri tutulacak. Bu kapsamda Bartın’da gerçekleşecek programda netleşti.

Şehitler anısına fidanlar dikilecek

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Programı açıklandı. Bartın Valiliğince kamuoyuna duyurulan program dahilinde; 14 Temmuz Cumartesi günü saat 19:00’da 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanında fidan dikimi gerçekleştirilecek. Akabinde Şehit Aileleri ve Gazileri ile yemek programı düzenlenecek.

Mustafa Yaman kabri başında ziyaret edilecek

14 Temmuz Cumartesi günü ise saat 13:00’de Merkez Şehitliği ziyaret edilecek ve 15 Temmuz Şehidi Mustafa Yaman’ın da kabrine ziyarette bulunacak.

Cumhuriyet Meydanında Demokrasi nöbeti tutulacak

Saat 14:30’da Bartın Üniversitesi tarafından Kültür merkezinde “15 Temmuz İhaneti ve Milletin Zaferi” konulu konferans düzenlenecek. Saat 20:00’da ise Bartın Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz etkinlikleri gerçekleşecek. Gece 00:13’te de tüm camilerimizde sela okunacak ardından demokrasi nöbeti tutulacak.

Spor etkinlikleri de düzenlendi

11 Temmuz’da başlayan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü etkinlikleri ise 14 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Etkinlikler kapsamında masa tenisi, dart, bocce, badminton ve yüzme yarışları düzenlenecek.

Vali Dirim’den vatandaşlara davet

15 Temmuz gecesi düzenlenecek programa tüm Bartın halkını davet eden Bartın Valisi Nusret Dirim, “Demokrasi nöbetimiz Pazar günü akşam 20.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak. Sembolik bir nöbet tutacağız. Coşkulu bir program olacak. Tüm halkımızı burada ki programımıza bekliyoruz. Bu programlarımızın yanında Bartın Üniversitemizin ve İl Müftülüğümüzün etkinlikleri olacak. Şehit Mustafa Yaman’ın kabrini ziyaret edeceğiz. Bu hatıraların canlı bir şekilde tazelenmesi ve Tük milletin o gün yaşadığı acıları unutmamamız adına bu tür etkinlikler önemli. Tüm halkımızı etkinliklerimize ve demokrasi nöbetimize bekliyoruz” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler