Devlet hastanesinde sistemler çöktü

GÜNCEL 26 Ekim 2018 11:07
Videoyu Aç Devlet hastanesinde sistemler çöktü
A
a

Sabahtan beri hizmetler aksadı...

Bartın Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve çocuk hastanesinde büyük sıkıntı
Bartın Devlet Hastanesinin tüm birimlerinde sistem arızası nedeniyle işlem, kayıt, muayene ve tahlil yapılamadığı öğrenildi. Sabah saat 09.00 sıralarında çöken sitem nedeniyle hastaneye gelen vatandaşlar mağdur oldu. 

Hastanede kullanılan server sisteminin çökmesi nedeniyle işlemler uzun süre aksadı. Arızanın giderilmesinin uzaması üzerine işlemler manuel olarak verilmeye çalışılırken vatandaşlar uzun süre beklemek zorunda kaldı.

HİZMETLER AKSADI

Devlet hastanesinde meydana gelen sistemdeki arıza öğle saatlerinde giderilirken vatandaşlar 2,5 saat beklemek zorunda kaldı ve hizmetler aksadı. Öğle saatlerinde sitemdeki arızanın giderildiği ve işlemlerin normale döndüğü öğrenildi.

Geçen aylarda da yoğun bakım ünitesinde havalandırma sistemlerinde de uzun süre arıza yaşanmış ve haber çıkması üzerine yoğun bakımdaki hasatalar tahliye edilmişti.
Hastane yönetiminden çalışanların huzur ve motivasyonunu bozan uygulamalar yerine bu tür sistem arızlarının önüne geçmesi bekleniyor.


 

1000
icon
Hasan 27 Ekim 2018 16:14

Sorunlar çözülsün sağlık bu insanların hesabını vermezsiniz

0 2 Cevap Yaz
6352 26 Ekim 2018 22:02

bartından bu husumetsiz insan gitmeedikçe bu hastane düzelmez. bu işlerden anlayan bütün insanları bizim buraya il sağ.müdürlüğüne sürdü ve devlet hastanesinin en önemli birimi olan otamasyon sistemini şirket elemanlarına bağladi. orayı karıştırdığı yetmiyor gibi burasınıda ikiye böldü. Bartın tarihinde hiç olmadığı kadar kaos dönemine girdi.kendisi yarın birgün çeker gider ama ektiği nifak tohumları çoooook uzun dönem sürer. buna bukader bu fırsatları verenler uzun vadede çoooook zararını çekeceklerdir.

3 5 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!