Devlet Hastanesine Psikoloji Ünitesi açıldı

SAĞLIK 16 Ağustos 2016 13:02
Videoyu Aç Devlet Hastanesine Psikoloji Ünitesi açıldı
A
a

Bartın Devlet Hastanesi'nde çalışmakta olan psikiyatri uzmanları ve psikologların, hizmet kalitesini arttırmak amacıyla Psikiyatri Psikoloji Ünitesi’ adı altında yeni ünite hizmete açıldı.

Bilindiği üzere çok yakın bir zamanda Çocuk ve Ergen Psikiyatri bölümü Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları binasında hizmete girmiştir.
Şizofreni, bipolar bozukluk, major depresyon, anksiyete bozuklukları, somatoform bozukluklar, dissosiyatif bozukluklar, demans,  yeme bozuklukları,  kişilik bozuklukları, uyku bozuklukları ve daha pek çok psikiyatrik bozukluğun tedavi edildiği Psikiyatri Poliklinik hizmetinin yanı sıra,  alkolizm ve diğer madde bağımlılıkları, internet ve kumar bağımlılığı tedavilerinin yapıldığı Amatem Polikinliği'de faaliyete geçti. Muayene ortamında uzman doktor/psikologla hasta görüşmelerinin, başvuranın mahremiyeti gözetilerek yapılabilmesi için gerekli düzenlemeler de yapıldı.  Ayrıca Denetimli Serbestlik Polikliniğimiz de hizmete açılmış olup, başta Denetimli Serbestlik Hizmetleri kapsamında,sertifikalı psikolog denetiminde verilmesi planlanan “Altı Oturumluk Eğitim Programı”nın uygulanabilmesi için, ilave olarak  ‘Grup Terapisi’ ve ‘Aile Terapisi’ hizmetlerinin de verilebilmesi için  ‘Çok Amaçlı Grup Terapi Alanı’ oluşturuldu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!