Dikkat! Artık o ödemeler PTT'den alınacak

GÜNCEL 21 Temmuz 2017 12:42
Videoyu Aç Dikkat! Artık o ödemeler PTT'den alınacak
A
a

SGK ile PTT arasında imzalanan protokol gereğince hak sahiplerine merkezi ödeme sistemi ile yapılacak ödemeler artık PTT’den yapılacak.

Sigortalı veya hak sahiplerine geçici iş göremezlik ve emzirme ödenekleri, hareketsiz iadeler, bloke aylıklar ile verese ödemeleri her ayın 8 ile 14'ü arasında Ziraat Bankası aracılığı ödeniyordu. SGK ile PTT arasında imzalanan yeni protokol ile artık ödemeler her gün PTT üzerinden yapılacak.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile PTT arasında 23 Kasım 2016 tarihinde “Hak Sahiplerine Merkezi Ödeme Sistemi İle Yapılacak Ödemeler Protokolü” imzalandı.
SGK'dan yapılan açıklamaya göre; imzalanan protokol ile SGK tarafından gönderilen ve ödeme gününden itibaren 2 (iki) ay süre ile sigortalı veya hak sahipleri tarafından alınmayan ödemelerin kuruma iade edileceği,  sigortalıların talep etmesi halinde, T.C. kimlik numarası üzerinden yapılacak ödemelerin yanı sıra, hak sahiplerine PTT Kart tanımlanabileceği ve ödemelerin PTT MATİK cihazlarından ödenebileceği hususunda taraflar arasında mutabakat sağlandı.
Buna göre; 20 Temmuz 2017 tarihinden itibaren PTT iş yerlerinden mesai saatleri içerisinde T.C. kimlik numarası üzerinden ödeme gününden itibaren 2 (iki) aylık sürede iş günü sınırlaması olmaksızın ödenecek.
Ayrıca daha önce hesap tanımlaması yapılan sigortalıların ödenekleri tanımlanan hesaplara, 8 ile 14 arasında alınamayan ve kuruma iade edilen ödeneklerin sigortalıların talebi halinde ilgililere PTT  Bank üzerinden ödeme işlemi gerçekleştirilecek.
Her ayın 8-14 tarihleri arasında TC Ziraat Bankası aracılığıyla TC kimlik numarası ile yapılan merkezi ödemeler 20.07.2017 tarihinden itibaren PTT Bank aracılığı ile her gün yapılacak.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!