Dikkat, drone çıkabilir

ASAYİŞ 15 Mayıs 2019 16:19
Videoyu Aç Dikkat, drone çıkabilir
A
a

Dikkat, her an drone çıkabilir...

Bartın Mugada kavşağında trafik ekipleri tarafından droneli denetim yapıldı. Drone destekli denetimde sürücülerin emniyet kemeri, ışık ihlali, yaya geçidi, hız sınırları kontrol edildi. Sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek  vb. gibi ihlallerin önlenmesine yönelik olarak havadan Drone ile trafik denetimleri yapıldı. 
Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçidi kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması amacıyla denetim faaliyetleri devam ediyor.
 
1000
icon
vatandaş 17 Mayıs 2019 22:41

İl özel idareden Aktıp kavşağına inen yolda bir gün bile radara rastlamadım. Sabahları 90-100 km hızla arabalar geçiyor.

1 1 Cevap Yaz
vatandaş 17 Mayıs 2019 08:52

o yol güzergahında çatmaca ısıkları gecince serit teke düşüyor buna neden engel olunmuyor anlamış değilim.Sayın yetkililer bu duruma neden göz yumuyor.Kendileri de oradan geciyor trafigin nasıl etkilendigini kendileri de görüyor fakat hiç bir çalışma yok.YORUMSUZ.

0 7 Cevap Yaz
Vatandaş 16 Mayıs 2019 11:29

Kaldirimda da değil de yolda yürüyen yayalara da ceza kesilsin..!

0 6 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!