Dikkat, Yapılandırmanız Bozulmasın!

GÜNCEL 13 Mayıs 2017 13:29
Videoyu Aç Dikkat, Yapılandırmanız Bozulmasın!
A
a

Defterdarlık uyardı...Vergi yapılandırmasında Ocak’tan Mayısa ertelenen 2.taksidini ödemeyi unutmayın

Bartın Defterdarlığı, Vergi borçları için yapılandırma yapanların 2017 yılı Ocak ayından Mayıs ayına ertelenen 2. Taksit ödemesinin unutulmaması gerektiğini ve yapılandırmanın bozulmaması için son günün 31 Mayıs 2017 olduğu hatırlattı.
Yapılandırmaların 2. Taksiti Bu Ay Sona Eriyor
Yapılandırılan vergi borçları için 2. taksit ödemeleri Ocak ayında yapılacak iken, ödemelerin tarihi Mayıs ayı sonuna kadar uzatılmıştı. 2016 yılı Kasım ve Aralık ayları için vergi ödemelerini yapamayan kişiler bu ayın sonuna kadar ikinci taksiti ödemekle yükümlü oluyor.
Yapılandırmanın Bozulmaması İçin Son gün 31 Mayıs
2016 Kasım ve Aralık ayları için vergi borçlarını ödemeyenlere, yapılandırma ile Mayıs ayının sonuna kadar süre tanındı. Yapılandırmanın bozulmaması için ay sonuna kadar, gereken borç tutarının gecikme zammı ile birlikte bu ayın sonuna kadar ödenmesi gerekiyor.
İnternetten Yapılandırma Borcunuzu sorgulayıp ödeyebilirsiniz
İnternet üzerinden yapılandırma borcunu sorgulamak ya da ödeme yapmak isteyenler Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet şubesinden yapabiliyor. İnternet üzerinden yapılandırma borcunu ödemek isteyenler T.C kimlik numarası ve 6736 Yapılandırma Tecil/Tahakkuk Fiş Numarası ile giriş yapabileceği gibi, eğer var ise kullanıcı bilgileri ile de giriş yapabiliyor.

 
Kaynak : Bartın Olay Medya/Ersoy Bank
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!