Direkler ölüm tehlikesi saçıyor

GÜNCEL 6 Temmuz 2016 10:35
Videoyu Aç Direkler ölüm tehlikesi saçıyor
A
a

Bartın'ın Hasankadı Beldesi'nde Vakıf mahallesi ve Demirciler mahallesindeki aydınlatma direkleri tehlike saçıyor.

Vatandaşlar, kışın kar nedeniyle yan yatan, akım yüklü aydınlatma direklerinin restore edilmesini istiyor. Mahalle sakini Muhittin Çelen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, direklerin düzeltilmesi için ilgili firmaya defalarca başvurduğunu ancak, direklerin restore edilmediğini söyledi.
"İNSAN HAYATI HİÇE SAYILIYOR"
Defalarca '186 Elektirik Arıza Hattı'nı da aradığını ifade eden Çelen, "Bu direkler yaklaşık 2 yıldır böyle, ben defalarca ilgili firmaya konuyu bildirdim, ama bir sonuç alamadım. Firma yetkilileri ilgilenmeyince Enerji Bakanlığı'na dilekçe yazdım. Ama yine bir sonuç alamadık." dedi.
"BİRİSİ HAYATINI KAYBETSE HESABINI KİM VERECEK?"
Direklerin, Mahalledeki çocuklar için daha çok tehlike arz ettiğini vurgulayan Çelen, şunları kaydetti:
"Mahalledeki küçük çocuklar bazen bu direklerin altında oyun oynuyor. O çocuklar oyun oynarken ya da altından geçerken direk yıkılsa, akım yüklü tel kopsa ve insanlar hayatını kaybetse bunun bedelini devlet mi yoksa ilgili firmamı ödeyecek?  Bu direklerin düzeltilmesi ve gerekli önlemlerin alınması için illa birilerin elektrik çarpması sonucu ölmesi mi gerekiyor? Özellikle yağmurlu havalarda direklerin altından geçerken çok korkuyoruz. İlgililerin bir an evvel bu direkleri restore etmesini istiyoruz."

 
Kaynak : Yalçın Çelen
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!