Eczacılardan maske açıklaması

GÜNCEL 14 Nisan 2020 12:53
Videoyu Aç Eczacılardan maske açıklaması
A
a

Herkesin merak ettiği konuda eczacılar odasından açıklama geldi

Eczacılar odasından yapılan açıklamada, Bartın ve Zonguldak’ta henüz ücretsiz maske dağıtımının başlamadığı ve telefonlara şifre gelmeden eczanelere maske sorulmaması istendi.
İşte o açıklama;
Sevgili vatandaşlarımız,
Biz eczacılar Zonguldak ve Bartın da hastalarımıza her koşulda hizmet vermeye devam etmekte olan sizlere en yakın sağlık danışmanlarıyız.
Covid 19 ile mücadelede sağlık ordumuzun bir parçası olarak en önde çalışıyoruz. Aile hekimlerimizin yükünü hafifletmek ve bulaş riskini azaltmak için günü gelen raporlu ilaçlarınızı eczanelerimizden temin edebilirsiniz.
Ancak raporlu olmayan ilaçlarınız  bu kapsama girmemektedir.
Bizler eczanelerimizde toplum sağlığını korumak amacıyla sınırlı sayıda ve yüksek maliyetle temin edebildiğimiz maskeleri sizlere ulaştırmaya çalıştık. Ama bu süreçte pahalı maskenin sorumlusu eczacı olarak gösterildi. İhtiyaç karşılamak için zorlukla temin ettiğimiz maskeleri sizlere ulaştırdığımız için İl Ticaret Müdürlüklerince denetlendik.
Zor  koşullarda verdiğimiz hizmet için üstüne bir de suçumuz yokken tutanaklar tutuldu . Kamuoyunda fırsatçı ilan edildik. Kırıldık ama görev sorumluluğumuzun bilinci ile tüm olumsuz koşullara rağmen sizlere hizmet vermeyi sürdürdük.
MASKE DAĞITIMI HENÜZ BAŞLAMADI
Sonuç olarak maske satışı yasaklandı. Maskelerin eczaneler kanalı ile siz sevgili vatandaşlarımıza ulaştırılma kararı alındı.
Ancak Zonguldak ve Bartın için bu uygulama şu an için başlamadı. Eczanelerimizde şu an maske satışı yapılmamaktadır. Eczanelerimize ücretsiz maskeler geldiğinde sizlere ulaştıracağız. Maskeyi alabilmeniz için cep telefonlarınıza Sağlık Bakanlığı tarafından şifre gönderilecek. Telefonunuza şifre gelmedikçe eczaneye maske almak için başvurmayınız. Sizlerin sağlığı için çalışmaya devam ediyoruz. Sizden isteğimiz bize güvenin, evinizde kalın.
#Eczacılargörevbaşında
1000
icon
Yorumsuz 16 Nisan 2020 00:04

Sağolsun cumhurureisimiz dostumuz İsrail Amerika İtalya İspanya’yı her türlü tıbbı yardımlarını esirgemediği gibi bizlere çok sevdiği vatandaşlarına istediğimiz an temin edebildiğimiz ücretli maskelerimizi elimizden alıp ücretsiz vereceğiz dediği hala elimize ulaşmayan maskeleri göndermemiş olup sağlıcakla kalın çağrısı yapmıştır 👏

0 1 Cevap Yaz
barış dağlı 14 Nisan 2020 21:59

İyi güzel diyorsunuzda 1 maske 3 haftadır takılırmı be sizde nasıl insaflık var ezcaneye gidiyoruz maske yok marketlere gidiyoruz maske yok söylermisinix biz ne nakalım

0 2 Cevap Yaz
Kiraz 14 Nisan 2020 17:37

Kırıldık ama hizmet vermeye devam ettik de ne demek. Sanki bedava iş yapıyorlar. Bir de sağlık ordusunun en önünde mücadele ediyoruz da ne demek. Sanki hastalıklı kişilerle aylardır birebir muhataplar. İlaç veriyorsun gidiyor HASTANIN YAKINI..

2 2 Cevap Yaz
Adnan 14 Nisan 2020 16:27

Bu çorbada bizimde tuzumuz olsun deseniz ne kaybedersiniz 10 kuruş lük bez parçasını müşterinize buda firmamızın size hediyesi diyemezmisiniz....

1 5 Cevap Yaz
Hasan

Önce söz verip te yerine getirmeyenlee birşeyler söyleyin beyler bayanlar bakış açınız yanlış

1 2
Kaynarcalı 14 Nisan 2020 14:02

Bu nasıl iş arkadaş maske için sağa sola tc kimlik numaramizi yazdik devletin yonlerdigi yerlere umarim birilerinin eline gecmez, şimdi de eczanelerden daitilacak deniyor

0 5 Cevap Yaz
Abdullah Baştan 14 Nisan 2020 13:51

Şu maske işine Bi el attılar işinsuyunu çıkardılar, 3/5 TL ye buluyordu virüs nedeniyle maske takmak mecburi dediler ne dağıtımını nede satışını yaptırdılar bu millet karaborsadan maske bulmaya çalışıyor, dışarıya maske vereceğine önce kendi ülkene ver, milletin gözün boyamayı hâlâ bırakmıyorlar yazıklar olsun.

2 8 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!