Ellibaş Ortaokulunda bilim fuarı düzenlendi

KOZCAĞIZ 28 Mayıs 2016 12:49
Videoyu Aç Ellibaş Ortaokulunda bilim fuarı düzenlendi
A
a

Ellibaş Ortaokulunda ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı” çerçevesinde TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında; ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı” çerçevesinde Ellibaş Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı’ nın açılışı yapıldı.

Ellibaş Ortaokulubahçesinde düzenlenen fuara velilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

TÜBİTAK Bilim Fuarında, 5-8. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirlenen araştırma ve uygulama projeleri sergilendi. TÜBİTAK Bilim Fuarı hakkında bilgi veren Ellibaş Ortaokulu  Müdürü Yasin ÇIRLAK başta proje yürütücüsü Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Kemal SOLAK’a, emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere, katılımlarından dolayı ziyaretçilere teşekkür etti.

Okul bahçesinde sergilenen 30 proje arasında hormonlu gıdalar, topraksız tarım, protez bacak, mini golf sahası, hatalı sollama, çilek ağacı, vücudumuzdaki elementler, sihirli baston,  Karikatürlerle Deyim ve Atasözleri, Doğadaki Geometri,  Meyvelerden Enerji Üretimi gibi dikkat çekici projeler yer aldı.

Kaynak : Bilal Çam/bartinolay.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!