Engelleri Kaldıran Sefa Partner Arıyor

GÜNCEL 18 Eylül 2013 14:36
A
a

Bartın'da, bedensel engelli Sefa Ercan başladığı tekerlekli sandalye tenisi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sefa, tenis oynayabileceği partner oyuncu aradığını söyledi.

18 YAŞINDAKİ SEFA, TENİS OYNAYACAK PARTNER ARIYOR
Bartın'da, bedensel engelli Sefa Ercan başladığı tekerlekli sandalye tenisi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sefa, tenis oynayabileceği partner oyuncu aradığını söyledi.
Bartın'da, kardeşinin tenis maçını izlemek için gittiği kortta tenis hocası Ali Güler ile tanışan 18 yaşındaki bedensel engelli Sefa Ercan'ın hayatı bir anda değişti. Kendisine teklif edilen tenis çalışmalarını kabul eden Sefa Ercan, dört aydır çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hedefinin Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı'na girmek olduğunu belirten Sefa Ercan, şöyle konuştu: "Kardeşimin maçını izlemeye gitmiştim. Orada Ali hocamla tanıştık. Kendisi bana 'oynamak ister misin?' dedi. Ben ilk başta şaşırdım ama tenisi seviyordum. Böylece başlamış olduk. Haftada 3 gün ders yapıyoruz. Yanıma rakip arıyorum. Ali hocamla bu sporu Bartın'da yaymak istiyoruz."
Tenis Hocası Ali Güler de, Sefa Ercan'la tenis oynayacak partner oyuncu aradıklarını söyledi.
Ali Güler, amacının Bartın'da tekerlekli sandalye tenisini daha ileriye taşımak olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Bartın'da üç senedir tekerlekli sandalye tenisiyle ilgili bir çalışmamız vardı. Sefa ile tanıştık. Dört aydır haftada 3 gün düzenli antrenman yapıyoruz. Amacımız tenisi Sefa'ya sevdirmekti. Sefa tenisi seviyor ve aynı zamanda başarılı. Tekerlekli sandalye talebimiz oldu. Sonrasında çalışmalarımızı daha rahat yapacağız. Bartın'da bu sporu yapan sadece Sefa var. 12-16 ya da 18 yaş partner arıyoruz. Engelli kardeşlerimizi evden çıkartarak spor yapmasını sağlayacağız. İlk hedefimiz Türkiye'deki turnuvalara katılmak. Sonra uluslararası turnuvalara katılmak istiyoruz. Ailesinin de bu konuyla ilgili desteği var."
Sefa Ercan'ın ayrıca, Bartın Üniversitesi Tarih Bölümünde okuduğu öğrenildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!