Esenyurt Minibüsçüleri eylem yaptı

GÜNCEL 24 Şubat 2018 13:32
Videoyu Aç Esenyurt Minibüsçüleri eylem yaptı
A
a

Bartın Esenyurt minibüsçüleri, Terminal-Şehir Merkezi arasında yolcu indirme bindirmeden dolayı ceza yazıldığını belirterek eylem yaptı.

Bartın Esenyurt dolmuşları, engellemelerle karşılaştıklarını belirterek yapılan uygulamanın son bulmasını istediler.
Şikâyetlerini dile getirmek isteyen Esenyurt dolmuşları, minibüsleri ile Belediye önünde toplandılar. Bir minibüsçü aracının ön camına yazdığı notta, “50 yıldır çalıştığımız durakta elimizden haklarımız alındı. Hüseyin Çetin Başkan “Bittiniz arabalarınızı tavuk kümesi yapacaksınız” diyordu. Dediği oldu. Bizim evin önü dar yer. Hüseyin Başkana teslim ediyoruz 21 arabayı. Eğer gariban minibüsçünün ekmeği ile oynamak onu tatmin edecekse olsun. Biz kabadayı değiliz. Allah işini bilir. Cemal Başkana teşekkür ederiz.” yazdı.
İNTERNETTE İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI
Üniversite öğrencileri ve Esenyurt minibüsçüleri internette “Bartın Esenyurt dolmuşlarına karşı yapılan engellemeler son bulsun” diyerek imza kampanyası başlattı.
ÖĞRENCİLER DESTEK VERDİ
'Biz Bartın Üniversitesi Öğrencileri olarak, Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsü şoförlerinin takındığı tutum ve davranışları, trafikte saygısızca seyretmelerinden dolayı mağdur olup birçoğumuz Esenyurt dolmuşlarını tercih etmekteyiz. Fakat yapılan bu engellemeler ve haksızlıklardan dolayı Esenyurt şoförleri ve bizler Bartın Üniversitesi Öğrencileri mağdur olmaktayız. Bu yüzden bu güzergâhın yıllardan beri asıl sahibi olan Esenyurt dolmuşlarına yapılan engellemelerin kaldırılmasını talep ediyoruz.
MAĞDURİYETİMİZİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ
''Bizler yaklaşık olarak 50 yıldır bu güzergahta hizmet vermekteyiz. Son bir kaç senedir güzergaha üniversite açılması sebebiyle belediye otobüsleri de bizim güzergâhımıza girdi ve dolayısıyla bir rekabet oluştu. Biz her türlü şikâyete her türlü cezaya rağmen hiç bir zaman hizmetten vazgeçmedik.  Her fırsatta bize problem çıkarmaya çalışıyorlar ve onlar yetkili olarak daha baskın olmalarından dolayı biz hiç şey yapamamaktayız. Son olarak bize ara duraklardan yolcu bindirmemeye başladılar ve alan arabada 428 TL hat dışı trafik cezası kesilmeye başlandı. Bu mağduriyetin son bulmasını istiyoruz.
Esenyurt Dolmuşları ile Belediye halk otobüsleri arasında sürekli olarak Hat dışı yolcu aldı, emniyet kemeri takılı değil, fazla yolcu var şeklinde devamlı şikayet yaşandığı belirtildi.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler