Eski binaların yıkımına başlandı

GÜNCEL 6 Ocak 2017 16:35
Videoyu Aç Eski binaların yıkımına başlandı
A
a

İlk Balyozu Başkan Akın vurdu...

GAZHANE KÜLTÜR PARKI PROJESİNİN STARTI VERİLDİ

Gazhane Kültür Parkı Projesi kapsamında Yalı Mevkii’nde bulunan Eski Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile atölye binaların bulunduğu alanda yıkım çalışmalarına başlandı.

Yıkım çalışmalarını daire müdürleri ile birlikte inceleyen Belediye Başkanı Cemal Akın, basın mensuplarına Gazhane Kültür Parkı Projesi hakkında bilgiler verdi. Akın açıklamasında Bu yıl içerisinde projeyi tamamlamak istediklerini bir aksilik çıkmadığı takdirde 21 Ocak’ta projenin temelinin atılacağını ifade etti.

Projenin 2017 yılı içinde tamamlanacağını söyleyen Belediye Başkanı Cemal Akın “Yaklaşık 40 yıldır Gazhane Bölgesinde hizmet veren Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Atölye Binalarını daha iyi yerde hizmet verebilmek için sanayi bölgesinde yeni bir alan taşıdık. Bildiğiniz gibi, Bartın’a hizmet veren araçlarımızın, Fen İşlerimizin, Ulaştırmamızın, Su İşlerimizin, Elektrik Bölümümüzün yanı sıra tamirlerin de yapıldığı bu alanda bulunan Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve atölye binalarını sanayiye taşıdık. 300 bin metrekarelik bir alanı olan önünde de 4 bin metrekarelik bir alanı olan bir yer haline getirdik. Çok modern bir bina oldu. Şuanda da boşalan eski binayı yıkıyoruz. Yıkım çalışmaları sonrasında 5 bin metrekarelik alan olan eski Ulaşım Hizmetleri Binası alanı ile Gazhaneyi birleştirerek 6 bin metre karelik bir kullanım alanımız olacak. Burada da eski binaları yıkıyoruz. Bunu da gerçekleştirdiğimizde, bu alanın önünden bulunan 5 bin metrekarelik alan olan gazhaneyle birlikte 6 bin metrekarelik bu alanı da içine katacağız. Gazhane Kültür Parkı projesiyle bu alanı çok modern, Bartın’a yakışır, çok uzun yıllar hizmet verecek değişik bir kompleks haline getirerek, kış aylarında da kullanabilecek bir alan haline getireceğiz. Allah nasip ederse temelini vurmuş olacağız. Eğer aksilik olmazsa 21 Ocak’ta temelini atacağız. Şu an Gazhane’nin olduğu yer peyzaj şeklinde gerçekleşecek. Oranın ihalesi yapılmadı. Kendimiz peyzaj yapacağız. Sadece yenileyeceğiz. Ufak değişiklikler yapacağız. Bina veya imar anlamında değişiklik olmayacak. 6 bin metrekarelik bu alanımız ise imarlı bir alan olmasına rağmen burada sadece 2 bin 150 metrekareden iki katlı bir kafe yapacağız. Yanına bir platform yapacağız, havuzu ve içerisinde gemisini koyacağız. Burasıda bir yaşam merkezi haline gelecek. Çalışmalarımızın tamamlanması ile birlikte güzel bir eseri daha ilimize kazandırmış olacağız. 2017 yılı içerisinde bitirmeyi düşünüyoruz. İnşallah bir aksilik olmazda burası 2017 yılı içerisinde bitmiş olur. Hizmetlerimize devam ediyoruz. Bütün çalışan kardeşlerimizle beraber kol kola vererek hizmet vermeye çalışıyoruz. Bartın’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.  

Başkan Cemal Akın daha sonra Park ve Bahçeler Müdürü Meltem Cemaloğlu ile birlikte Gazhane Parkı2nın olduğu bölgeye geçerek orada yapılan çalışmaları inceledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat