Ey karayolları, bu ağaçlardan ne istediniz?

GÜNCEL 4 Aralık 2016 15:12
Videoyu Aç Ey karayolları, bu ağaçlardan ne istediniz?
A
a

Karayolları işçileri Kozcağız'da bir skandala imza attı.

Karayolları izinsiz 12 ağacı kesti
Bartın'ın Kozcağız beldesine bağlı Boğazköy de bulunan tarlada 12 adet meyve veren erik ağaçlarının karayolları işçileri tarafından kesildiği iddia edildi.
Boğazköy'de meydan gelen olayda, Akduman ailesine ait arazi üzerinde bulunan 12 adet meyve ağacı karayolları işçileri tarafından kesilsi. 
Akduman ailesi yaptığı açıklamada, "Bartın Kozcağız Boğazköy de bulunan tarlamızda 12 adet meyve veren erik ağaçlarımız karayollarının ağaç budama esnasında işçilerin işgüzarlığı yüzünden ortasından kesilmiştir.  Arazi sahbi olarak bizlere hiç sorulmadan böyle birşey nasıl yapılabilir? Yaş ağaç ve hem de meyve veren ağaç kesmenin cezasını bilmez mi bu karayolları? Karayollarına yaptığımız müracatta kendileri bilirkişi göndererek işçilerin hatası olduğunu ve yerine ağaç dikebileceklerini söylediler. Bir meyve ağacı kaç yılda yetişiyor. Bizlerin olaydan dolayı vicdanı sızlamıştır. Bu ağaçların meyvesini o yolu kullanıpta yemeğen yoktur. Yasal yollara başvuru yapacağımızı kamayuna saygıyla duyururuz" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 
1000
icon
Ister istemez soruyo insan kendine 4 Aralık 2016 18:03

Bartinda kara yollari calisanlari duzgun is yapmamaya yemin etmisler sanirsam. Taseronken dahaoyimi calisiyolardi acaba.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!