Fetö ile mücadelede yeni dalgalar geliyor

GÜNCEL 5 Ekim 2016 15:29
Videoyu Aç Fetö ile mücadelede yeni dalgalar geliyor
A
a

Basın mensupları ile kahvaltıda buluşan Bartın Valisi Nusret Dirim, darbe girişiminin ardından Bartın’da yütrütülen FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Basın mensupları ile kahvaltıda buluşan Bartın Valisi Nusret Dirim, 'ByLock' uygulaması kullanmanın FETÖ üyeliği için en ciddi kanıt kabul edildiğini belirterek şu ana kadar Bartın’da 504 kişi hakkında işlem yapıldığını söyledi.
 
Vali Musret Dirim, FETÖ ile mücadelede operasyonlar devam edecek ve yeni dalgalar geliyor” dedi.
 
BARTIN’DAN 4 EMNİYET GÖREVLİSİ AÇIĞA ALINDI
 
FETÖ’cülerin kullandığı Bylock ve Eagle diye haberleşme sistemleri var.  Bu paralel örgüt bu haberleşme sistemlerini çok yoğun bir şekilde kullanmış. Hatta kendileri bu yazılım programını geliştirmişler. Şuanda örgüt üyeliğinin en ciddi kanıtı olarak Bylock kullanıcısı olmak yeterli kabul ediliyor. 250 bin civarında Bylock kullanıcısı olduğu ifade ediliyor. Bunun ancak şuana kadar 5’te 1’i tespit edilmiş durumda. Bilindiği gibi Emniyette bir operasyon oldu ve müdürler de dahil olmak üzere 12 bin emniyet personeli açığa alındı. Bartın’dan da 4 emniyet görevlisi açığa alındı. Bu çalışmalar devam edecektir.
 
“504 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI”
 
Bu örgüte yönelik yapılan soruşturmalar ve çalışmalar kapsamında Bartın’ın kamuda büyük ölçüde temizlendiğini söyleyebiliriz. İş dünyası ve eğitim camiası açından ise devam eden bir sürü soruşturma var. Açılacak davalar var. 
Yürütülen soruşturmalar kapsamında Bartın’da 224 kişi açığa alındı, 6 kişi gözaltına alındı. 72 kişi tutuklandı. 22 kişi adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 15 kişi serbest bırakıldı. 11 firari bulunuyor. 11 kişi il dışına sevk edildi. 5 kişi 670 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle görevinden ihraç edildi. 135 kişi 672 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle görevinden ihraç edildi. 2 kişinin iş sözleşmesi fes edildi. 1 kişi de üniversite kurumundan çıkarıldı. Toplamda bu kapsamda Bartın’da 504 kişi hakkında işlem yapıldı.
 
“MAĞDURİYET İDDİALARI DEĞERLENDİRİLECEK”
 
Bu rakamlar sürekli değişiyor. Tabi mağduriyet iddiaları da var. Aynı zamanda tutuklu sanıkların da bu mağduriyetlerini dile getiren dilekçeleri var. Olağanüstü Hal Bürosunun içerisinde bu konuyla ilgili bir kriz merkezi kurduk. Kriz merkezi müracaatları kabul ediyor. İlk etapta görevine son verilen kamu görevlilerinin itirazlarını değerlendireceğiz ve bunları Başbakanlığımıza değerlendirilmesi üzerine göndereceğiz. Bu konuyla ilgili bir Meclis Araştırma Komisyonu kurulacak ve komisyon bu konularla ilgili çalışma yapacak. Tabi ki komisyonumuzun mağduriyet iddialarını nasıl değerlendireceğini ve çalışmalarını yaparken hangi kriterleri kullanacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz” sözlerini sarf etti.
 

 
1000
icon
Babam 5 Ekim 2016 15:59

Da olsa Af etmeyin milletin parasi ile vatana ihanet ettiler aklima geldik ce tülerim diken oluyor görülmemis kahpelik ihanet

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!