Fidanlık halkın hizmetine açılacak

GÜNCEL 2 Mart 2020 15:47
Videoyu Aç Fidanlık halkın hizmetine açılacak
A
a

Milletvekili Tunç’tan Bartın’a Millet Bahçesi Müjdesi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Gölbucağı Mahallesinde fidanlık olarak bilinen alanın Millet Bahçesi olarak düzenlenmesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygun görüldüğünü belirterek, Bartın şehir merkezinin tam ortasında halkımızın nefes alabileceği Bartın’a prestij kazandıracak bu önemli projeyi Bartın’a kazandırmak için iş ve işlemleri başlattıklarını söyledi.
Bartın Millet Bahçesi olarak düzenlenecek alanın Bartın şehir merkezinin tam orta yerinde yeni Adliye Sarayı, yeni yapımına başlanan Merkez camii, belediye, valilik, Çevre şehircilik Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü başta olmak üzere stadyum gibi kamuya ait çok sayıda tesise komşu ve şehirde yaşayanların yürüme mesafede ulaşabileceği bir konumda olacağını belirten Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Valiliğimizin müracaatı sonrasında kendisinin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptığı görüşmenin ardından Bakanlıkça yapılan incelemenin sonucunda projenin uygun bulunduğunu söyledi.
Milletvekili Tunç, Bartın Gölbucağı Mahallesinde fidanlık olarak bilinen alanın TOKİ Başkanlığınca Millet Bahçesi olarak düzenlenmesi ile ilgili işlemlerin yürütülmesi için Milli Emlak Genel Müdürlüğünden Bartın İl Özel İdaresine tahsisinin gerçekleştirilmesinin ardından ihale sürecinin başlayacağını belirtti.
1000
icon
hasan 4 Mart 2020 11:35

meyve bahçelerini insanların yararlanabilceği şekilde hobi bahçeleri şeklinde alanalara çevrilebilir. yol kenarında meyve ağaçları var ortasında kocaman araziler boş duruyor. meyve fidanları dikilip insanların yararına açılabilir.

1 0 Cevap Yaz
Yunus çobanoğlu 3 Mart 2020 15:46

Tarım alanlarının ve verimli ana topraklarının (Humus) amacları dışında kullanılması pek uygun değildir. Meyve sebze fiyatlarının avrupa yı solladığı bir zamanda ülke olarak çok dikkat edilmesi gerekiyor. Yoksa gelecek nesil büyük sıkıntılara maruz kalacaklardır. En güzel verimli arazilerde şehirleşme, sanayileşme alanları açılması ülkemiz açısından milli kayıptır. Millet bahçesi de halkımız için gerekli ve iyi bir planlamadır. Bunun tarıma elverişli olmayan bir bölgede yapılması daha uygundur. Bu kadar pahalılık ve işsizliğin olduğu bir dönemde o alanının bir kaç işsize paylaştırılıp kiralanması insani açıdan daha uygundur. Tarım bakanlığımızda verimli ana topraklarını ( humus) amacına uygun olmayan işlere müsaade etmemesi gerekmektedir. Bir kg. Toprağın oluşması için milyolarca yıl gerektirdiğini ulusca unutmayalım. Ana topraklarımızı koruyalım. Amacı dışında kullanılan arazi ve tarlaların geri kazanılmasının çok zor olduğunu unutmayalım. Vatan ve ana toprak kutsaldır.

0 5 Cevap Yaz
hasan 3 Mart 2020 11:34

tarım müdürlüğünün şehirin ortasında boş bir sürü arazisi var hem yol hem bahçe olarak halka açılması geç kalınmış. kestirme diye tarımın ordan arabalar gidiyor 2 araba zor geçiyor. 1 km lik yolu genişletmek çok mu zor

2 2 Cevap Yaz
A 3 Mart 2020 09:15

Resimde ki gibi olacaksa eğer oraya kocaman süs havuzu koyulacağına 2 3 ağaç ve çiçekle süslenecegine şuan orada hali hazırda bulunan meyve ağaçlarından güzel bir düzenleme ile yararlanılsa gelen dalından meyvesini de yese gibi gibi ...ama yok önce var olanı yok et sonrasıyla yetin mantığı

1 5 Cevap Yaz
Xxxx 2 Mart 2020 21:05

Zaten tek eksiğimiz buydu çok iyi olur işsiz sayımız malum iş veremiyolar bari yürüyüp kederlencek alan açsınlar aferim bence😒😒😒

0 14 Cevap Yaz
Yyyy

Mükemmel bir cevap az parklarımız var zaten bide millet parkımız olsun başka derdi yok zaten Bartın halkının

1 6
Çok iyi

Avare avare dolanıp dururuz artık. Bakan da gelir vekil de gelir. Hep beraber ağaçlara çimlere çiçeklere bakarız. Şarkılar söyleriz. Koşarız eğleniriz. Milletçe mesut olur dertlerimizi unutur eve döneriz.

1 6
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!