Galla pazarında Kestane Bol ama el yakıyor

GÜNCEL 27 Eylül 2016 18:36
Videoyu Aç Galla pazarında Kestane Bol ama el yakıyor
A
a

Bartın’da orman köylülerinin önemli geçim kaynakları arasındaki kestane, pazardaki yerini aldı.

Kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden olan kestane, havaların yeni yeni soğumaya başladığı Bartın'da tezgâhlardaki yerini aldı. Bartın Galla pazarında kestane tezgâhlarda satılırken, vatandaşlar kilosu 7,5 ile 15 TL arasında değişen kestanenin fiyatını pahalı buluyor. Bartın’da haşlanan ve kebap olarak tüketilen kestane soğuk kış akşamlarında çay eşliğinde sofralardan eksik olmuyor.
Fiyatları iriliğine göre değişen kestaneler 7, 10, 12 ve 15 liradan satışa sunuluyor. Bartınlılar da kestanelere yoğun ilgi gösterirken fiyatların yüksekliğinden şikâyet ediyorlar.
Galla pazarında sizin için turladık, işte pazardan görüntüler…

 
Kaynak : Bartın Olay Medya- Ahmet Enes Karaman
1000
icon
... 20 Ekim 2016 13:27

Bu kestaneleri rastgele ormanda toplamak ve pazarda satmak doğru birşey midir acaba soruyorum.bilen birisi varsa cevaplasın resmi şekilde .Ayrıca vergi olayı bunun neresinde yine bilgilendiren birisi olursa memnun olurum.Yine kestaneler hangi hayvanların rızkıdır..Acaba ormanlar talan edilircesine toplanırken onlar düşünülür mü..Saygılar.

1 0 Cevap Yaz
ismail derin. 28 Eylül 2016 03:30

Selamunaleykum (a.selam) bence Kestane fiyati normal köylü vatandaslarimizi da düsünmeliyiz kim Cok Fiyatli diyorsa gitsin ormana kendisi toplasin Kestane yi. fiyati en az 10 olmali bence 25 kadar kilosu normeldir ben sabah 07.00 gittim 14.00 kadar 4o kilo zor topladi. Cileyi ceken bilir o nedenle Diyorum Kestane fiyati normal normal.

1 2 Cevap Yaz
Alaettin

Yadi yedi de gittiniz ve saat 2 ye kadar 40 kg *10 Lira = 400 Lira /7= Saatte 57 Lira Yani Fiyat Normal:-)

0 1
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!