Gazhane'de çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

GÜNCEL 7 Haziran 2017 18:13
Videoyu Aç Gazhane'de çalışmalar tüm hızıyla sürüyor
A
a

Belediye Başkanı Cemal Akın, yapım çalışmaları devam eden Bartın Belediyesi Gazhane Kültür Parkı'nda incelemelerde bulundu.

Ayrıca Gazhane Kültür Parkı'nda sergilenecek olan Bartın Çektirmesinin yapım çalışmalarını da inceleyen Başkan Cemal Akın, Bartın Çektirmesi Ustası Ali İhsan Fırıncıahmetoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Cemal Akın,” Gazhane Kültür Parkı projemiz sorunsuz şekilde ilerliyor. Kafeterya yapım çalışmaları, yürüyüş yolları, sundurma ile ilgili çalışmaların yanı sıra Gazhane Kültür Parkında sergilenecek olan 12 metre boyunda ki çektirmenin yapım çalışmaları devam ediyor.  Sık sık alanda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler alıyorum.  Çalışmalarımızın tamamlanması ile birlikte 7’den 70’e büyük küçük herkesin ihtiyacına karşılık verebilecek ve Bartın deniz tarihi hakkında bilgiler edinebileceği bir parkı ilimize kazandırmış olacağız” dedi.
YOL VE KALDIRIM DÜZENLEMELERİ YAPILIYOR

Doğalgaz ve altyapı çalışmaları tamamlanan Aşağı Cami Sokak’ta yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları başladı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Cemal Akın yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Konu ile ilgili açıklamasında doğalgaz ve altyapı çalışmaları tamamlanan tüm noktalarda parke taşlarla veya sıcak asfalt ile yol düzenleme çalışması yaptıklarını söyleyen Başkan Cemal Akın, “  Doğalgaz ve altyapı çalışmaları tamamlanan Aşağı Cami Sokak’ta yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarına başladık. Kaldırımları granüllü renkli taşlarla araç yolunu da antik parke taşlarla düzenleyeceğiz. Vatandaşlarımızın sorunsuz ulaşım imkânından yararlanabilmesi için çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz.” dedi. 

 TERMİNALE YENİ TAHSİLAT BÜROSU

Bartın Belediyesine bağlı ekipler tarafından Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde, trafiği düzenleyen ve park alanlarını belirleyen çizgiler yenilendi.

Çalışma hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Cemal Akın”   Araç ve yaya trafiğini daha güvenli kılmak için başlatmış olduğumuz yaya yolu, yan yol ve park alanları boyama çalışmalarımız son olarak Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde devam etti. Ayrıca Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bulunan uzun süredir kullanılan ve deforme olan tahsilat büromuzda yeniledik. Bu çalışmalarla hem araçların park alanlarını belirledik hem de terminalimize daha güzel bir görünüm kazandırmış olduk. “ dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!