Geleneksel hale geldi, yine yıkıldı

GÜNCEL 4 Şubat 2020 14:47
Videoyu Aç Geleneksel hale geldi, yine yıkıldı
A
a

Özel idare şantiyesine giden yol yine çöktü...

Köprü hala yapılacak!!!
Bartın İl Özel İdare Topalali şantiyesi ve çevre köylere ulaşım sağlayan köprünün yıkılma tehlikesine karşılık yerine geçici olarak yapılan yol ırmakta suların yükselmesi sonucunda yeniden çöktü.
Çürüyen ve bakımsızlık nedeniyle ulaşıma kapatılan köprü, geçici yapılan yolun çökmesi sonucunda ulaşıma açıldı.
BU KAÇINCI?
Köprünün tadilatı yapılmazken ırmak üzerine geçici olarak yapılan yolun dördüncü defa yıkıldığını belirten vatandaşlar buraya harcanan paraların boşa gittiğini söyleyerek kalıcı çözüm bulunması gerektiğini söylediler.
Bütün köylerin yolunu ve köprüsünü yapan Bartın il Özel idaresinin kendi şantiyesinin bulunduğu yere ulaşımı sağlayan köprünün yapılamaması “Terzi kendi söküğünü dikemez” atasözünü akıllara getiriyor.
Özel idareye ait tonajlı kamyonların sürekli çalıştığı, Çaybükü, Karahüseyinli ve Hacıhatipoğlu köylerine ulaşımın sağlandığı yolda her yağmur sonrası yükselen sular nedeniyle yolda çökme tehlikesi yaşanıyor.
Çöken yol nedeniyle ulaşım eski köprü üzerinden sadece binek araçlarla kontrollü olarak sağlanıyor.
1000
icon
Rafet 5 Şubat 2020 23:48

Kontrollü geçiş falan yok özel idarenin araçları nasıl geçiyor kamyon geçerken sallanıyor köprü her gün üzerinden geçiyoruz çocuklarımız okula gidiyor illa birilerinin canı yanacak bir an önce yeni bir köprü gerekiyor

0 1 Cevap Yaz
İnsan 5 Şubat 2020 13:49

İyi ki var medya yoksa yapilmaz bir şey

0 1 Cevap Yaz
Hasan 4 Şubat 2020 22:08

Protesto mu yapalım illa köprüde

0 3 Cevap Yaz
Harun 4 Şubat 2020 20:02

Ne kontrolü herkez kafasına göre geçiyor inşallah caycuma koprüsü gibi yıkılmaz umarım

0 4 Cevap Yaz
Ali 4 Şubat 2020 17:18

T.C. BARTIN İL ÖZEL İDARESİ KÖYYOLLARI YÖNETMELİĞİ; Köy Yolları Birimi Çalışma Esasları; Madde 5: Köy yolları ağında bulunan ve köy içi yollar dâhil tüm yolların, sanat yapılarını ve köprülerini yapmak veya yaptırmak. #Özel İdare kendi görev ve sorumluluğunu bilmiyorsa bu bir hatırlatma olsun onlara. Eğer görevlerini yapmayacaklarsa o koltukları işgal etmesinler. İşi ehline versinler.#

0 11 Cevap Yaz
7474 4 Şubat 2020 15:59

Her seferinde haber yapılıyor hep yorum yazıyoruz çözüm koy büzü Dök Asfaltı devam et köprüden geçmek tehlikeli yazıyor kamyon giremez yazıyor 30 40 gündür o köprü kullanılıyor birileri oluncemi çözüm bulunacak hergün o yolu kullanıyorum acaba köprü çöktü üstünden geçen araç suya kapıldı diye birgün haber yapılırsa o haberin konusu benmi olurum diye insanın aklına gelmiyor değil

0 10 Cevap Yaz
Vatandaş 4 Şubat 2020 15:49

Şuanda kullanılan köprü üzerinden geçerken sallanmakta. Çaycuma da yaşanan köprü çökmesi gibi bir facia yaşanmadan köprünün yapılması gerek. Malesef başa bir musibet gelmeden akıllanmıyor bizim yöneticiler. Insan hayatı bu kadar ucuz olamaz. Herkes işini hakkıyla yapmali. O koltukta oturuyorsanız vatandaşa hizmet için oturuyorsunuz.

0 13 Cevap Yaz
Halil dinç 4 Şubat 2020 15:07

😂😉😉😉

4 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!