Geleneksel Hayır Çarşısı Dualarla Açıldı

GÜNCEL 5 Mayıs 2017 14:20
Videoyu Aç Geleneksel Hayır Çarşısı Dualarla Açıldı
A
a

Bartın'da binlerce hayırseverin katkılarıyla eğitim gören talebeler yararına düzenlenen geleneksel Hayır Çarşısı Kermesi dualarla açıldı.

Bartın Eğitim ve Kültüre Hizmet Derneği tarafından okutulan bini aşkın öğrenci için düzenlenen kermesten döner ve yiyecek çeşitlerinin yanında çeyizlik ürünlerden beyaz eşyaya, gıda malzemelerinden konfeksiyon ürünlerine kadar birçok ürün bulunuyor.
Kermesin açılışına Bartın Belediyesi Başkanı Vekili Recep Çömlek, AK Parti 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, Dernekler İl Müdüdürü Ekrem Ali Altuntaş, MHP Eski İl Başkanı Tuncay Maden, esnaf ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Erenler, Kemer, Güzelbahçe, Şükraniye ve Ufuk Öğrenci Yurtları Fahri Temsilcisi Şükrü Bostancı, kermeste satılacak tüm eşyaların öğrencilerin eğitimleri için harcanacağını söyledi.
EL EMEĞİ GÖZ NURLARI DA SATIŞTA
Kermeste Bartınlı kadınların 1 yıl boyunca yaptığı el emeği göz nuru çeyizlik eşyaların da bulunduğunu ifade eden Bostancı, “Kermesimizde Bartınlı kadınlarımızın 1 yıl boyunca hazırladığı el emeği göz nuru ürünlerden beyaz eşyaya kadar her şey bulunuyor. Görmenizi tavsiye ediyorum. Çarşıda pazarda bulamayacağınız el emeği göz nuru nice işler yaptılar. Onları da burada talebelerimiz yararına değerlendireceğiz inşallah. Aynı zamanda yine talebelerimiz yarına dönerinden ev hamur işlerine kadar gıda ürünlerinin de satışı da mevcut. Erenler, Kemer, Güzelbahçe, Şükraniye, Çınar ve Ufuk Öğrenci Yurdu gibi yıllardır Bartın’ın çocuklarına emek veren ve onların eğitimiyle meşgul olan yurtlarımızda binin üzerinde talebimize bu kermesten gelen gelirlerimize onlara biraz daha yardımcı olacağız. Ekonomik durumlarını düzelteceğiz. Daha güzel verimli bir şekilde bu hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Açılışımıza katılanlara ve kermesimize gelen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kermesimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.
11 MAYIS'A KADAR AÇIK KALACAK
Binlerce hayırseverin katkılarıyla eğitim gören talebeler yararına düzenlenen ve el emeği göz nuru çeyiz eşyası, gıda maddeleri, ev yapımı tatlı, el işi yatak örtüsü pike takımları, her türlü mobilya ve beyaz eşyanın satışa sunulduğu kermes Cumhuriyet Meydanı’nda 11 Mayıs’a kadar sabah 09.00-22.30 saatleri arasında açık kalacak.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!