Gençler, 19 Mayıs’ı kutladı

GÜNCEL 19 Mayıs 2018 17:37
Videoyu Aç Gençler, 19 Mayıs’ı kutladı
A
a

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da kutlandı.

Bartın Valiliği önünde yapılan kutlamalarda gençler, şiirlerle Atatürk’ü anarken sergilendikleri halk oyunları ve spor gösterileriyle herkesin beğenisini topladı.  Törende Atatürk Anıtına çelenk koyan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir gençlere hitap ederek “Sizler Türkiye’yi ekonomisinde, sanayisinde, ihracatında ve üretiminde gelişmiş bir ülke yapacaksınız. Sizler bu ülkenin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için emin ve kararlı adımlar atacaksınız” dedi. 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da kutlandı.  Kutlamalar Bartın Valiliği önünde yapılırken Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir kutlamalar öncesi Atatürk Anıtına çelenk koydu. Valilik önündeki kutlamalara  Bartın Valisi Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Baro Başkanı Ferhat Parlatır, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Özdemir’in çelenk sunumunun ardından ise Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi.
Özdemir: “Çok fedakârlıklar yapmış bir milletiz”
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Ali Özdemir’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. Özdemir şunları söyledi:
 “19 Mayıs 1919’da Samsun’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve yüce Türk Milleti’nin başlattığı ulusal bağımsızlık mücadelemizin 99. yıldönümünü bugün burada kutluyoruz. Bizler Türk milleti olarak tarih boyunca birçok mücadele vermiş ve bu mücadeleler uğrunda çokça fedakârlıklar yapmış bir milletiz. 1071 yılında Alparslan’ın naralarıyla girmiş olduğumuz ve yurt edindiğimiz Anadolu’da, 1453 yılında fethedilemez denilen İstanbul’u fethederek bir çağı açıp bir çağı kapatan Fatih Sultan Mehmet’in torunlarıyız. 1. Dünya Savaşı’nda 1915’te Çanakkale’de imkanın değil, imanın galip geldiğini yedi düvele gösterdik ve tarih sayfalarına bir kez daha kahraman Türk milleti olarak adımızı yazdırdık. Osmanlı’nın giderek zayıfladığı son günlerinde, emperyalist güçler Anadolu’nun  dört bir tarafını işgale girişmiş bir vaziyette iken Samsun’da Mustafa Kemal’in başlatmış olduğu bağımsızlık mücadelesi   ile Türk milleti bir kez daha kahramanlığını ortaya koymuş ve ülkesini düşman işgalinden kurtararak 1923 yılında Cumhuriyeti ilan etmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur.
“Türkiye’yi gelişmiş bir ülke yapacaksınız ”
Ve bugün burada siz değerli geleceğimiz olan genç arkadaşlarım, sizler Türkiye Cumhuriyeti’ni her alanda gelişmiş bir ülke konumuna getireceksiniz. Sizler Türkiye’yi ekonomisinde, sanayisinde, ihracatında ve üretiminde gelişmiş bir ülke yapacaksınız. Sizler bu ülkenin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için emin ve kararlı adımlar atacaksınız.
“Türkiye Cumhuriyetini omuzlarınızda yükselteceksiniz”
Sevgili gençler, Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluk içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyetini omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muassır medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içerisinde üstesinden gelinemeyecek hiç bir sorunun bulunmadığını unutmayınız. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiçbir kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz.
“Geleceğe sağlam adımlarla ilerleyeceksiniz”
Sizler sadece ekonomi ve üretimde lider   bir ülke olarak kalmayıp aynı zamanda Türk sporunu da dünyaya tanıtacak spor neferlerisiniz. Sizler aldığınız şampiyonluklarla İstiklal Marşımızı dünyanın dört bir tarafından okutacak rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı al bayrağımızı gururla dalgalandıracaksınız.  Gençler, sizler tarihinizden ilham alarak güçlü gençlik, güçlü Türkiye vizyonu ile geleceğe sağlam adımlarla ilerleyeceksiniz.  Değerli genç arkadaşlarım sözlerimi burada bitirirken 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyor, saygılarımı sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Gençlerimizin bayramını tebrik ediyor saygılarımı sunuyorum.” 
Başarılı sporculara ödül
Özdemir’in konuşmasının ardından Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hasan Zorbey Karaca ve Saregül Toyla birer konuşma gerçekleştirdi. Kutlamalarda Vali Nusret Dirim, Milletvekili Yılmaz Tunç ve Belediye Başkanı Cemal Akın, yıl boyunca Türkiye, dünya ve il genelindeki sportif ve kültürel faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere ödüllerini verirken Gençlik Merkezi gönüllü gençleri şiirler okudu.
Kutlamalar gençlerin halk oyunları ve spor gösteriyle sona erdi.


 
Kaynak : Hergün/Nurdan Eroğlu
1000
icon
a 21 Mayıs 2018 15:23

okçular ve kürklüler öne piyadeler arkaya

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler