Gençler keşfetti, gören bayıldı

GÜNCEL 8 Eylül 2019 23:15
Videoyu Aç Gençler keşfetti, gören bayıldı
A
a

Doğa harikası Kozcağız Gölen şelalesi turizme kazandırılacak.

Kozcağız'a bağlı Mamak köyünde gençlerin keşfettiği şelaleli göl görenleri hayran bırakıyor, turizme kazandırılmayı bekliyor.
Mamak muhtarı Fatih Özdemir'in çağrısı üzerine Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve Kültür Turizm İl Müdürü Fuat Dursun yeni keşfedilen Gölen gölü
 ve şelalesinde incelemelerde bulunarak bölgenin turizme kazandırılması konusunda fikir birliğine vardılar.
Kozcağız Beldesine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Mamak köyü sınırları içinde yer alan yeni şelale ve göllerin turizme kazandırılması için çalışma başlatılacak.
Kültür ve Turizm Müdürlüğünden gelen ekipler bölgede yer alan şelaleleri ve gölleri tek tek fotoğraflayarak yürüyüş güzergahları, mesire alanı olabilecek yerlerin tespiti için çalışma yapacak. Köy muhtarı Özdemir yeni keşfedilen yerin adını 'Gölen göl şelalesi' olarak karar verdiklerini açıkladı.
Orman içinde, doğal yapısı ve güzelliği ile görenlerin beğenisini kazanan şelale ve göl serinlemek isteyenlerin yeni adresi olmaya aday. 
 
1000
icon
Mehmet Kaya 9 Eylül 2019 09:15

Kimse bilmesin. Yoksa o güzelliklerin kısa zamanda nasıl mahvolduğunu hep beraber görürüz!

0 5 Cevap Yaz
Kemal Yıldırım 9 Eylül 2019 07:12

Ne keşfi burası belki 100 yıldır var 35 yılını ben biliyorum bırakın turizmi doğal olarak kalsın insanlar el attığı zaman hiç bir güzellik kalmaz

0 6 Cevap Yaz
Sevgi aktas

Kesıklıkla katılıyorum doğal birakmazlar

0 1
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!