Gömü ve Tarlaağzı’ndaki köylülere yazık değil mi?

GÜNCEL 14 Kasım 2017 20:47
Videoyu Aç Gömü ve Tarlaağzı’ndaki köylülere yazık değil mi?
A
a

Kamu yararı diyerek köylünün yaşam alanlarını elinden alınması yazık değil mi?

Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya TBMM Genel Kurulu'nda Termik Santral Kurulmak İstenen Amasra’nın Tarlaağzı ve Gömü Köylerinde Alınan Kamulaştırma Kararlarıyla İlgili konuşma yaptı.

Yalçınkaya, kamulaştırma yapılacak alanda Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) herhangi bir yatırımı, faaliyeti, tesisi veya çalışması olmadığını belirtti ve bu durumun kanundaki kamulaştırma şartları ile bağdaşmadığını vurguladı.

Kamulaştırmanın sadece termik santral kurmak isteyen firmanın işine geldiğini söyleyen Yalçınkaya, köyün mezarlığının bile kamulaştırma alanında kaldığını belirtti.

KİME HİZMET EDİYORSUNUZ, KİME ÇIKAR SAĞLIYORSUNUZ?

Kamu yararı diyerek Gömü ve Tarlaağzı’ndaki vatandaşları yerinden yurdundan etme, vatandaşın yaşam alanlarını elinden almak kimin işine yarayacak diye soran Yalçınkaya, “birine faydası varsa sadece termikçi şirketin işine yarayacak toplumun zararına bir karardır. Yıllardır bu köylerde yaşayan insanlara yazık değil mi? Diye sordu.

1000
icon
İŞ 14 Kasım 2017 22:29

O zaman bize is sahasi kurun biz gencler neden gurbete cikalim ailemizden uzak duralim bende tarlaagzinda calisiyorum ekmek yiyorum oradan gomu koyu ve tarlaagzinin isine geldi yerleri para etmezken tirilyonluk oldular biz garibanlar ne yapsin o zaman bizede sahip cikin is sahasi kurun

6 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!