Güvenlik şeridi çekildi, cankurtaranlar göreve hazır

GÜNCEL 21 Haziran 2017 00:32
Videoyu Aç Güvenlik şeridi çekildi, cankurtaranlar göreve hazır
A
a

Bartın’ın gözde plajlarına sahil bandı boyunca, güvenlik şeridi çekilirken cankurtaranlar göreve başladı.

Plajlarda güvenlik önlemleri alındı
Bartın’ın gözde plajlarına insanların güvenli bir alanda yüzmeleri için, sahil bandı boyunca, deniz içerisinde belli bir mesafede güvenlik şeridi çekilirken cankurtaranlar göreve başladı.
Bartın İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada,  plajlarda güvenli yüzme alanları oluşturularak, yaz sezonunda boğulma vakalarının önlenmesi amaçlanıyor.
Özel idareden yapılan açıklamada alınan önlemlerle ilgili şu ifadelere yer verildi.
 “İlimizde yaz sezonu boyunca sahillerimizden faydalanan yerli ve yabancı turistlerin daha güvenli bir ortamda denize girebilmeleri ve boğulma olaylarına müdahale etmek için, İdaremizin sorumluluk alanında bulunan Mugada, Büyükkızılkum, Hatipler, Güzelcehisar, Amasra ilçesi Çakraz plajlarında olmak üzere toplam 14 kişilik Cankurtaran ekibimiz göreve başladı. Her sahilde 1 adet jet- ski çakraz plajında ise Zodyak bot görev esnasında kullanılacaktır. Plajlarımızda görev yapan Cankurtaranlarımız bronz ve gümüş cankurtaran sertifikasına sahip olup sahillerimizde bulunan gözetleme kulelerimizden dürbün yardımıyla denize giren yerli ve yabancı turistlerin geçirmeleri muhtemel tehlikeler karşısında anında kurtarma müdahalesinde bulunmaktadırlar. İlimiz sınırları içerisinde sahillerimize tatile gelen yerli ve yabancı turistlerimize; görev yapan bütün Cankurtaranlarımıza Sahil Güvenlik Komutanlığı Ekiplerine kazasız belasız bir yaz sezonu geçirmelerini diliyoruz”    

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!