Hakiki kestane balı Arıcı Dursun’da

GÜNCEL 21 Aralık 2016 14:59
Videoyu Aç Hakiki kestane balı Arıcı Dursun’da
A
a

Bartın’da Amasra’nın yeşil doğasında arıcılık yapan Dursun Okuyucu, tamamen doğal ortamda hiçbir katkı maddesi kullanmadan kestane balı üretiyor.

Kestane balı üretiminin ciddiyet isteyen bir süreç olduğunu belirten Arıcı Dursun, “Kendi çoluk çocuğuma yedirmeyeceğim balı üretmem ve satmam” diyerek bu işe başladığını söyledi.
Gezginci arıcılık yaptığını söyleyen Arıcı Dursun, kestane çiçeği açılması ile birlikte kovanlarını kestane bölgesine taşıdığı için yaban gülü bulunmadığını ve balının tutmadığını belirtti.
 
KESTANE BALI ÇOK FAYDALI
 
Karadeniz bölgesinin zengin bitki varlığı içinde yer alan kestane ağacının çiçeklenme dönemi haziran ayıdır. Yapılan araştırmalar ile şifa özellikleri anlaşılan kestane balı, kestane ağacının çiçeklerinden ve bölgenin kendine özgü ballı bitki çeşitlerinden elde edilir. Kestane balı kendine özgü tadı ve aroması ile hastalıklara karşı koruyucu (antioksidan) ve tedavi edici (antibiyotik) etkinliği yüksek özel bir baldır.  Vücut direnci ve zindelik için hasta ve yorgun kişilere düzenli olarak tüketilmesi önerilir.
 
KARGO İLE SATIŞ
Bartın arıcılar birliği üyesi olan Arıcı Dursun, tamamen doğal ve katkısız kestane balı ve taze polen satışını da kendisi yapıyor. Parekende veya toptan bal almak isteyenlerin kendisine ulaşmasını isteyen Arıcı Dursun, kargo ile isteyen herkese bal gönderdiğini söyledi.
Balın kilosunu 120 TL'den satan Arıcı Dursun,  tüm Türkiye'ye kargo ile bal gönderdiğini belirtti. 
Kestane ve kara kovan balı almak için Arıcı Dursun’a 0 506 308 67 15 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.


 

 
1000
icon
Ali suphi 9 Şubat 2017 12:07

Kestane balının kilosu ile çicek balının kilo fiyatları ile kargo ücreti ile ilgili bilgi istiyoruz.

0 0 Cevap Yaz
Engin 12 Kasım 2016 16:56

Kilosu ne kadar (admin notu:100 TL engin bey)

0 1 Cevap Yaz
bilal senyerli 4 Kasım 2016 21:23

Dursun bey fiat n kadar

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler