Halk darbe girişimine karşı tek yürek oldu

GÜNCEL 16 Temmuz 2016 12:15
Videoyu Aç Halk darbe girişimine karşı tek yürek oldu
A
a

Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı basın açıklamasında acı bilançoyu açıkladı.

161 şehit, 1440 yaralı, 2839 çeşitli rütbede subay, asker gözaltına alındı.
Yıldırım, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
Akşam darbe girişiminde bulunan Paralel Darbe çetesine karşı nöbet tutan Demokrasi çetesi Türk milletidir. Dimdik duran bütün vatandaşlarımın alnından öpüyorum. Terör çetesine verilecek en güzel cevabı vermişlerdir. 15 Temmuz demokrasimizin bayramı olmuştur. Hayatını kaybeden güvenlik güçlerimizi polisimizi ve sivillerimizi Rahmetle anıyorum yaralılarımıza şifa diliyorum. Kahramanca savaşan güvenlik güçlerimizin alnından öpüyorum. Milletçe büyük bir belayı defettik. Bu olay emir komuta ile olan bir olay değil TSK içindeki paralel yapının bir kalkışmasıdır.
161 ŞEHİDİMİZ VAR
Bu kalkışma bastırılmıştır ancak şehitlerimiz var. 161 şehidimiz var. Bu olaya karışan 2839 çeşitli rütbede asker gözaltına alınmıştır. Üst düzey rütbelerde mevcuttur. Olayın başından beri sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu memleket sevdası ve basireti ile vatansever komutanlarımızla birlikte halkımızla bir olarak kenetlenerek bu belanın dünyada emsali yoktur.
AKŞAM MİLLETİM TEKRAR MEYDANLARA GELSİN
Milletimin akşam tekrar bayraklarını alıp meydanlara gelmesini rica ediyorum. Yüce Meclis toplanacak ve bu olayları detaylarıyla ele alacaktır.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler