Haluk Levent'ten işten çıkartılan madencilere destek

GÜNCEL 7 Temmuz 2018 13:43
Videoyu Aç Haluk Levent'ten işten çıkartılan madencilere destek
A
a

Haluk Levent, Amasra'da Hattat Holding’e ait HEMA'ya bağlı DENFA taşeron şirketinde işten çıkartılan ve eylem yapan işçileri ziyaret etti.

Eyleme devam eden işçilerin twit atmasının ardından verdiği sözü tutan Sanatçı Haluk Levent, Tarlaağzı’nda işçileri ziyaret ederek onlara moral verdi.
TÜRKÜLÜ DESTEK
Haluk Levent yaptığı açıklamda, “Bartın Hema'ya bağlı Denfa taşeron firmasında çalışan madencilerin bana attığı twit sonrası yanlarına geldim. İşten çıkartılmışlar ve sadece anayasal haklarının peşindeler. Hiçbiri terörist değil. Hepsi yörenin köylerinden. Türkülerimizle destek olmaya çalıştık.Bu işçi kardeşlerimiz bizim canımız. Ev geçindiriyorlar. Bence Genel Maden-İş sendikası başkanı Ahmet Demirci ve ekibi bu işi çözer ve Denfa işçileri rahata kavuşur.” Dedi.
İşçiler adına açıklama yapan bir işiçi, “Yıl başından beri başlayan süreçte, eylem sonrası seçimlerden önce 2 aylık maaşlar yattı. Mayıs ve Haziran aylarında yine maaşlar ödenmedi.Yapmış olduğumuz eylem nedeniyle 18 günlük sigorta primleri yatırılmadı. İşten çıkartıldık ve gerekçe olarak haksız eylem yapmışız. Ne işsizlik maaşı, ne tazminatlarımızı alamadık ve mağdur olduk dedi.
Haluk Levent, işçilere gitarı ile türkü söyledi
Twitter’dan yazdınız ve destek için buradayım diyen Haluk Levent, “Burada anayasal bir hak var ve kanunsuz bir olay yok. Yanınızda olduğumu göstermek için buradayım. İşveren duyarlı davranır ve bu iş çözülür. İşverenle de görüşeceğim. Sizlerden böyle bir talep geldiği için geldim” dedi.
Daha sonra gitarını alan Haluk Levent, “virana aşık gibi” türküsünü selendirerek işçilere moral verdi.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler