HASANKADI’DA AYI PANİĞİ

GÜNCEL 14 Ağustos 2014 14:44
Videoyu Aç HASANKADI’DA AYI PANİĞİ
A
a

Bartın’ın Hasankadı beldesinde ayının saldırısından son anda kurtulan bir genç, “ayı ayağa kalkarak bana bağırdı, bende ona bağırınca kovalamaya başladı” dedi.

 Edinilen bilgilere göre, olay Bartın’ın Hasankadı beldesi Vakıf Mahallesinde meydana geldi. 16 yaşındaki Hakan Çelen inekleri otlatmak için ormana götürdü. Çelen akşam olunca otlattığı hayvanları eve götürmek için ormandan mahalleye doğru yola çıktı. Hakan Çelen’in karşısına bir süre sonra bir ayı çıktı. Neye uğradığını şaşıran Çelen ayıdan kaçarak eve gelip, durumu babasına haber verdi. Daha sonra baba ve oğul ormana giderek, hayvanları eve getirdi. Baba ormanda ayıya rastlamadıklarını söyledi.
  Yaşadığı olaydan dolayı çok korktuğunu söyleyen Hakan Çelen, “Öğlen hayvanları otlatmak üzere ormana gittim. Akşam üzeri işim bitince hayvanlarla birlikte yola çıktık. Çelen bir süre gittikten sonra bir ses duydum. Bir anda karşıma bir ayı çıktı. Ayağa kalkarak bana bağırdı. Bende ona bağırdım. Ayının yavruları vardı yanında, beni yavrularına zarar verecek zannetti. Bende kaçmaya başladım. Eve gelerek babama haber verdim. Daha sonra aynı yere gittik. Ayı ve yavrularını bulamadık” dedi.
Hakan Çelen’in babası ise, “Daha önce de bu tür olaylar meydana gelmişti. Ben oğlumla ayının görüldüğü yere gittik. Her hangi bir ize rastlayamadık. Buralar ormanlık alan, aç kalan ayılar zamanla köylere inebiliyor. Allah'a şükür şu ana kadar herhangi bir saldırı olmadı” dedi.

1000
icon
ercan alagozoglu 16 Ağustos 2014 11:19

Hakan girandanmi rasgelmis vardır valla her taraf orman olmuş

0 0 Cevap Yaz
uğur alagözoğlu 15 Ağustos 2014 14:17

helal olsun hakana ayıya bile gider yapmış :)

0 0 Cevap Yaz
nurettin 14 Ağustos 2014 21:40

Hakan bu yapar yani 😀😀😀😀😀

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!