Hayvan hırsızlığında yeni gelişme

GÜNCEL 2 Ocak 2017 17:48
Videoyu Aç Hayvan hırsızlığında yeni gelişme
A
a

Bartın’da, jandarmanın nefes kesen operasyonu sonucunda çaldıkları hayvanlarla birlikte suçüstü yakalanan hayvan hırsızlığı şebekesi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Bartın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 3 aylık teknik takip sonucunda 18 büyükbaş hayvan çalan hırsızlık şebekesine yönenelik operasyon düzenlemiş ve 5 kişi çaldıkları hayvanlarla birlikte suçüstü yakalanmıştı.
Çaycuma’nın Filyos beldesi Aşağısarmaşık köyünde 2 ahırdan çaldıkları hayvanları 37 PH 839 plakalı panelvan minibüse bindiren hayvan hırsızları, Bartın merkeze bağlı Akıncılar Köyünden geçerken jandarma tarafından kıskıvrak yakalanmıştı. Panelvan minibüse önden giderek gözlemcilik yapan 67 EP 849 plakalı bir otomobil ile birlikte suçüstü yakalanan H.Ç.(41), E.S.(43), M.Ç.(53),E.Ç.(36) ile İ.A.(32) ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
ARAÇLARDA ESRAR ELE GEÇİRİLDİ
Bartın Jandarma komutanlığından operasyona ilişkin yapılan açıklamada yeni detaylar ortaya çıktı. Yakalanan şahısların araçlarında 117 gram kubar esrar maddesi geçirildiği açıklandı. Bartın ve çevresinde daha önce meydana gelen 5 ayrı hırsızlık olayında 18 büyükbaş hayvanı bu şebekenin çaldığı ve son olarak çaldıkları 4 hayvan ile yakalandıkları belirtildi.
Çalıntı hayvanları bilerek satın aldıkları şüphesi ile S.A. ve B.K. isiml, 2 şahsın gözaltına alındığı ve şahıslardan S.A.’nın savcılık tarafından serbest bırakılırekn B.K. mahkemece adli kontrol şartı ile salıverildi. 

5 KÖYDEN 18 HAYVAN ÇALMIŞLAR
Kozcağız Dırazlar köyün’de M.G.’ye ait 3 büyükbaş hayvan, Karamazak Köyünde S.S.’ye ait 3 büyükbaş hayvan, Ulus Küllü köyünden R.A.’ya ait 3 büyükbaş hayvan, kışla köyünden H.B.’ye ait 4 büyükbaş havyan ve Kumluca Yılanlar köyünden C.Ç’ye ait 5 büyükbaş hayvan olmak üzere toplam 18 hayvanı bu şebekenin çaldığı belirtildi.
 
1000
icon
Nuri 4 Ocak 2017 12:54

Hayvanları çalınanları devlet mağdur bırakmaz inşallah. Bu hırsızların evi tarlaları yada neleri varsa devlet el koyup satsın mağdurların mağduriyetini karşılasın

0 0 Cevap Yaz
Kemal Aydın 3 Ocak 2017 21:22

İnşallah kakettiği cezayı bulur şerefsizler kaç vatandaşın canını yaktılar aslında bunların ellerini kollarını kesecen ceza olarak anca bu şekilde bunların önüne geçilir.

0 0 Cevap Yaz
Lozzak74 2 Ocak 2017 21:19

En ağır cezayı alırlar inş fetö ye eşdeğer bu adiler

0 0 Cevap Yaz
Olmamis 2 Ocak 2017 18:27

Kim ki calinti Mali bilerek aliyor iki mis li ile ceza verilmeli

2 3 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler