Hedef 2019 seçimleri ve tüm belediyeler

GÜNCEL 12 Ağustos 2017 20:30
Videoyu Aç Hedef 2019 seçimleri ve tüm belediyeler
A
a

Partililerden 2019 seçimlerine şimdiden hazırlanmalarını isteyen Veysel Eroğlu, partililerden Bartın’da 8 belediyenin 8’ini de AK Partili yapacak şekilde çalışmalarını istedi.

Bartın’a toplam 106 milyon TL’lik yatırım müjdesiyle gelen ve Bartın’da 15 tesisin temelini atan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret etti. Partililerle bir araya gelen Eroğlu, hedefi gösterdi. Partililerden 2019 seçimlerine şimdiden hazırlanmalarını isteyen Veysel Eroğlu, partililerden Bartın’da 8 belediyenin 8’ini de AK Partili yapacak şekilde çalışmalarını istedi.
Partililerle teker teker selamlaşan Veysel Eroğlu, Bartın’a toplam 106 milyon TL yatırımla ve 15 tesisin müjdesiyle geldiklerini söyledi. Türkiye’de eşi benzeri olmayan Güzelcehisar lav sütunlarını da tabiat parkı, anıt olarak ilan ettiklerini ifade eden Eroğlu, aynı zamanda Kışla Sel Kapanı ve Kirazlikköprü Barajının da 21 Kasım’a kadar bitirileceğini müjdeledi.
EROĞLU: “KİŞİ BAŞINA EN YÜKSEK YATIRIM YAPILAN YER BARTIN”
Bartın’ın kişi başına en yüksek yatırım yapılan iller arasında olduğunu ifade eden Veysel Eroğlu, “Bartın’da hatırlarsınız geçtiğimiz yıl bir sel felaketi olmuştu. Hemen gelmiş ve söz vermiştim. Bir yıl olmadan inşaatlar başladı ve bende Bartın’a bir yıl dolmadan tekrar geleceğimin sözünü vermiştim. Hakikaten bugün gelirken heybemiz dolu geldik. 4 milyar TL geçen yılsonuna kadar ve bu sene karayolları 1 Milyar TL ilave yatırım yapıyor. Aşağı yukarı 1 milyar da biz yatırım yapacağız ve yatırım miktarı 6 milyarı bulacak. Kişi başına en yüksek yatırım yapılan yer Bartın” dedi.
“KIŞLA SEL KAPANI VE KİRAZLIK KÖPRÜ BARAJI 21 KASIM’DA BİTECEK”
Güzelcehisar lav sütunlarını tabiat parkı, anıt olarak ilan ettiklerini ifade eden Eroğlu, “Bartın hakikaten çiçek gibi ama bizde Bartın’ı tabiat turizmi ve bir takım yatırımlarla bütün dünyaya açacağız. Güzelcehisar lav sütunlarını tabiat parkı, anıt olarak ilan ettik. Ayrıca Küre Dağları Milli Parkında zengin turistlerin geleceği bir seferberlik başlattık. Bugünde 106 milyon TL’lik bir tesisin temelini atacağız. Ayrıca şu sözü verdim, Kışla Sel Kapanı ve Kirazlık Köprü Barajı bu yıl 21 Kasım’da bitirmek üzere gerekirse üç vardiya çalışacağız. Cumhurbaşkanımız, aynı zamanda Genel Başkanımız “Bundan böyle çok daha hızlı koşacağız.” dedi.   Bütün bakanlıklarda arkadaşlarımız Cumartesi-Pazar demeden çalışıyor.  Nasip olursa 375 tesisin açılışını yaparak bir destan yazacağız. Bunun içinde Kirazlık Köprü Barajı ve Kışla Sel Kapanı da var. Bugün dere ıslahlarıyla ilgili geldik. Köprüleri de biz yapalım dedik. Şu anda o yıkılan köprülerin yenilerini yapıyoruz” şeklinde konuştu.
ARICILIK YAPMAK İSTEYENLERE YÜZDE 20’Sİ HİBE VE YÜZDE 80’İNİ FAİZSİZ KREDİ
Bartın’da arıcılık yapmak isteyen vatandaşlar için bal ormanları kurduklarını kaydeden Eroğlu aynı zamanda bu vatandaşlara yüzde 20’si hibe ve yüzde 80’ini faizsiz kredi verdiklerini kaydetti. Eroğlu, “Orman Teşkilatı da artık orman köylülerinin hasmı değil hısımı olacak. Kırsal kalkınmanın lokomotifi olacak dedik. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düşüncesiyle orman köylülerine artık büyük destek veriyoruz. Ormana 3 yıl boyunca dikeceğiz, bakımı masrafları bize ait olacak ve geliri 49 yıl boyunca orman köylülerine ait olacak. Ayrıca hayvancılık yapmak isteyenler hayvanlarını veriyoruz. Muhteşem bir arıcılık projesi başlattık. Yüzde 20’si hibe ve yüzde 80’ini faizsiz kredi olarak veriyoruz. Yeri yoksa ormandan yer veriyoruz. Yolu yoksa yol yapıyoruz. Arısı yoksa arısı ile kovanını veriyoruz. Söylenecek daha çok şey var ama sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.
“SİZDEN TÜM BELEDİYE BAŞKANLIKLARINI ALACAK ŞEKİLDE ÇALIŞMANIZI İSTİYORUM”
AK Partililerin çalışmalarıyla 1 Kasım genel seçimlerinde ve 16 Nisan referandumunda bir destan yazdıklarını ifade eden Eroğlu, 2019 seçimlerini hedef gösterdi. “Yatırım yapmak bizden önümüzdeki seçimlerde bütün belediye başkanlıklarını almak sizden” diyen Eroğlu, “Bir destan yazdınız hem 1 Kasım’da hem de referandumda.  Ayrıca 15 tüm Bartınlılara teşekkür ediyorum. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimine karşı dimdik ayakta durdunuz ve bir kahramanlık destanı yazdınız. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Bartın’ın güzel insanları her şeyin en güzeline layık. Ayrıca sizlere teşekkür ediyorum. 1 Kasım seçimlerinde ve 16 Nisan halk oylamasında Bartın milli iradeye ve Cumhurbaşkanlığı sistemine çok büyük destek verdi. Dolayısıyla sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Ama sizlerden bir talebimiz var. Yatırım yapmak bizden önümüzdeki seçimlerde bütün belediye başkanlıklarını almak sizden. Önümüzde az bir zaman kaldı. Şimdiden bir çalışma yapılırsa, bende sizlerin bir hizmetkarınız olarak, bir Bartın gönüllüsü olarak ne zaman emrederseniz buraya geleceğim ve ilçe ilçe gezeceğiz. Bunun sözünü veriyorum” şeklinde konuştu.
MANAV: “BARTIN’A ÇOK BÜYÜK DESTEK VERİYORSUNUZ”
Veysel Eroğlu’na Bartın’a verdiği destekler için teşekkür eden AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, “Bartın’ın sel taşkınlarından korunması için yıllardır kangrene dönmüş olan Kirazlık Köprü Barajı ne kadar hızlandırıldı, akabinde Kozcağız Barajı ve Kışla Sel Kapanını hayata geçirip ilimize ne kadar hizmet ettiklerinin hepimiz yakından şahidiyiz. Geçen yıl 19 Ağustos’ta ilimizdeydiniz ve bir yıl dolmadan yine geldiniz. Sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz teşkilatımız ve Bartınlılar adına. Bartın ilimiz biliyorsunuz Batı Karadeniz illeri arasında en küçük iller arasında yer alıyor. Türkiye’de de öyle. Doğasıyla, deniziyle, tarihiyle, yeşiliyle, suyuyla ve her yönüyle Türkiye’nin önemli değerlerinden birisi. Küre Dağları Milli Parkları içerisinde yer alan bir yer. Amasra gibi tarihi değeriyle de marka şehir olma yolunda giden güzel bir şehir. Sizler çok büyük destek veriyorsunuz” dedi.
“TOKİ KÖPRÜSÜ UMARIM YAKIN ZAMANDA BAŞLAR”
Kozcağız’da yapılan Kozcağız Barajı ya da Kışla Sel Kapanının tamamlanmasına da destek beklerini dile getiren Manav, “Bartın Üniversitemiz kuruldu. Yeni yerleşkesi Kutlubey Yazıcılar kampüsü. Kozcağız’da yapılan Kozcağız Barajı ya da Kışla Sel Kapanından buraya suyla ilgili desteklerinizi vereceğinizi de umuyoruz. Bartın Irmağı Islahı ve TOKİ köprüsünün yapılmasıyla ilgili her zaman yanımızda oldunuz. Bunlarla ilgili çalışmaları yakın zamanda başlatacağınızı umuyoruz. Küre Dağları Milli Parkı hakikaten para bırakan turistler gelmesi noktasında. Alanın flora faunası, hayvan çeşitliği ve zenginliği karşısında fotoğraf safarisine çıkan zengin turistlerin alanda değerlendirilmesi noktasında bizler sizlerin yardımlarını bekliyoruz. Tekrar ilimize hoş geldiniz diyoruz” ifadelerinde bulundu.
Hüseyin Manav ziyarette Veysel Eroğlu’na ebru sanatından yapılan bir tablo da hediye etti.


 
Kaynak : Hergün/Nurdan Eroğlu
1000
icon
rumua 27 Eylül 2017 08:06

Bartın çiçek gibi de olsa insanlarının bir çoğu diken gibi

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!