Hediyelik eşya fuarı açıldı

GÜNCEL 25 Aralık 2014 10:09
Videoyu Aç Hediyelik eşya fuarı açıldı
A
a

Bartın Belediyesi 15. El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Belediye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törende Vali Seyfettin Azizoğlu, Belediye Başkanı Cemal Akın, Jandarma Komutanı Tekin Aktemur, MHP İl Başkanı Sezai Bilgin, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, Belediye Başkan Vekili Mehmet Sandıklı, Belediye Başkan Yardımcıları, TSO Başkanı Cihat Çakır, İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Kültür Müdürü Fuat Dursun, Belediye Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaş yer aldı.
Fuarın açılışını, i Vali Seyfettin Azizoğlu ve diğer protokol üyeleriyle birlikte yapan Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı’nı hanımların ev ekonomilerine katkıda bulunmaları ve kenti bu özelliğiyle de tanıtıp ön plana çıkarmak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediklerini söyledi.
Akın açıklamasında, “ Bu yıl 15.sini düzenlediğimiz El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı’na hoş geldiniz. Belediye olarak bu fuarla, el emeği göz nuru geleneksel değerlerimizin yaşatılmasını ve hanımlarımızın da bunlarla ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını arzu ediyoruz. Bu amaçla belediye olarak bir de dernek kurduk. Üye bayanlarımızın satış yapmasıyla ve tanıtımla ilgili hem Yalı’da hem de belediye bahçesinde iki teşhir salonu yaptık. Hanımlar yurt dışında da çeşitli etkinliklere ve festivallere katılarak el sanatlarımızın tanıtımlarını yapıyor.  Belediye olarak bayanlarımız için bir çalışmamız daha olacak. Öğretmen evi ile takas ettiğimiz bir yer var. Bu binayı düzenleyip bir katını sadece bayanlara tahsis etmeyi planlıyoruz. Dışardan gelen misafirler ve turistler de uğrayabilesinler istiyoruz. Bayanların el emeğinin sadece evde sandıklarda kalmasını, çeyiz olmasını değil aynı zamanda kazanç olarak geri dönmesini istiyoruz. El sanatlarımızın ilimizi ülkemize ve dünyaya tanıtmak anlamında da faydalı olmasını arzu ediyoruz. Bu düşüncelerle fuarın memleketimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyor hürmetlerimi sunuyorum” dedi.
Vali Seyfettin Azizoğlu ise yaptığı konuşmada hanımların el emeği göz nuru  el sanatlarının satılmasının ve kentin bu özelliğiyle de misafirlere ve turistlere tanıtılmasının önemine vurgu yaparak hayırlı uğurlu olmasını diledi.
29 Aralık Pazartesi akşamına kadar, halka açık olacak fuarda stant açarak bir birinden güzel, el örgüleri, maketler, tel kırma işlemeli tepsiler ve daha bir çok el sanatını sergileyen 45 katılımcı ile birlikte Umut İlköğretim ve İş Okulu da öğrencilerin ürettiği el emeği ürünlerini sergileyecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!