saat FLAŞ HABER

Her an sizi de arayabilirler!

GÜNCEL 11 Kasım 2016 17:15
Videoyu Aç Her an sizi de arayabilirler!
A
a

Aman ben ne yaptım! dememek için haberimizi dikkatli okuyun!

Boş durmayan telefon dolandırıcılarının son yöntemi +8 ile başalayıp devamında bankaların müşteri hizmetleri numaralarından vatandaşları arayarak dolandırmaya çalışıyorlar.   
 
Bartın İHA muhabiri Mustafa Kurt, kendisini +804440400 nolu telefondan bir bankanın genel merkezinden kredi danışmanı olduğunu söyleyen bir şahsın aradığını belirterek “kullandığınız kredinin 950 TL olan dosya masrafını geri alabilmeniz için kart bilgilerini” istediklerini söyledi. Bunun üzerine dolandırıcıların aradığını anlayan Mustafa Kurt, paranın TC kimlik numarası ile havale yapılmasını ve şube ile irtibata geçeceğini söylemesi üzerine arayan kişinin hemen telefonu kapattığını söyledi.
Aynı numara geri arandığında ise eksik bir numara tuşlandığı mesajı geliyor.
 
Diğer yandan aynı numaranın bir başka vatandaşı da arayarak, bankadan aradıklarını ve kartınızla ilgili yurt dışından işlem yapıldı, siz mi yaptınız! diyerek vatandaşları endişeye sevk edip kart bilgilerini almaya çalıştıkları belirtildi.
 
Vatandaşların bu tip telefon dolandırıclık olaylarına karşı dikkatli olması ve telefonda hiçbir bilgi paylaşımında bulunmaması istendi.

 
1000
icon
necmi akgün 12 Kasım 2016 12:09

valla beni iki sefer aradılar bende zaten para yoktu

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!