Herkesin İlgi Odağı Oldular

GÜNCEL 15 Haziran 2017 17:53
Videoyu Aç Herkesin İlgi Odağı Oldular
A
a

Bartın Belediyesi tarafından Hükümet Caddesinde başlatılan çevre düzenleme çalışmaları kapsamında caddeye Bakırcı Ustası ve Ağdacı Heykelleri yerleştirildi.

“KÜLTÜRÜMÜZÜ GELECEĞE TAŞIYORUZ”

Doğalgaz ve diğer altyapı çalışmaları tamamlanarak üstyapı çalışmalarına başlanan Hükümet Caddesi'ne Bartın Belediyesi tarafından Bakırcı Ustası ve Ağdacı Heykelleri yerleştirildi.

Çalışma hakkında bilgiler veren Belediye Başkan ı Cemal Akın,”  Doğalgaz ve diğer altyapı çalışmaları tamamladıktan sonra granüllü taşlarla üstyapı çalışmalarını yapmış olduğumuz Hükümet Caddesi’nde çevre düzenleme çalışmalarına başladık. Tarihi dokuyu ön plana çıkartmak amacıyla caddeye Bakırcı Ustası ve Ağda Satan Adam Heykelleri yerleştirdik. Bu Heykellere birde Simit Satan Adam Heykeli ekleyeceğiz. Bu çalışmalarının yanı sıra çiçek saksıları ve çöp kovaları ile ilgili düzenlemeler yapacağız. Kent Müzesi’nin yapımı ile Hükümet Caddesi'nde ki tarihi görünümü çok daha güzel şekilde sergileyeceğiz. Kültürümüzü geleceğe taşıyor, çalışmalarımızı bu yönde devam ettiriyoruz. ” dedi.

1000
icon
fk 15 Haziran 2017 20:53

çok güzel olmuş

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!