Horon'da Türkiye birincisi oldular

GÜNCEL 3 Mayıs 2017 08:28
Videoyu Aç Horon'da Türkiye birincisi oldular
A
a

Bartın Üniversitesi Horon’da Türkiye birincisi oldu

Bartın Üniversitesi halk oyunları ekibi, Muğla’da gerçekleştirilen Halk Oyunları Türkiye Şampiyonasında horon dalında birinci oldu.

Bartın Üniversitesi, Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu tarafından gerçekleştirilen üniversitelerarası halkoyunları grup ve Türkiye final yarışmasına katıldı.  Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapılan tüm yörelerin katılmış olduğu Türkiye Şampiyonası’nda Halaylar, Zeybek, Horonlar, Bar ve Karşılamalar Grup Şampiyonları 16 üniversite arasından seçildi. Bartın Üniversitesi halk oyunları ekibi ‘horon türünde rakiplerinin arasında en iyi performansı sergileyerek grup birincisi oldu.

“Kültürümüzü en iyi şekilde yaşatmaya çalışıyoruz”

Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü ve Halk Oyunları Ekibi Genel Sanat Yönetmeni Doç. Dr. Taner Bozkuş, göstermiş oldukları başarıdan dolayı oyuncuları tebrik ederken, emeği geçenlere teşekkür etti. Bozkuş, “Kültürümüzün en önemli yaşayan değerlerinden olan halk oyunlarını gelecek nesillere aktarmak adına yapılan bütün faaliyetleri anlamlı buluyorum. Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu tarafından gerçekleştirilen yarışmalarda da yörelerin kültürlerinin korunması ve yarışmalarda birlik ve beraberliğin sağlanması açısından çok önemli. Spor disiplini çerçevesinde birçok kişinin aynı anda organize olarak gerçekleştirilen bu sanatsal ve kültürel organizasyonda üstün başarı göstererek, üniversitemiz en iyi şekilde temsil eden oyuncularımızı tebrik eder, başarılarını artırarak devam edeceğini temenni ederim” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!