İmzalar atıldı, ekonomiye büyük katkı

GÜNCEL 30 Eylül 2016 12:37
Videoyu Aç İmzalar atıldı, ekonomiye büyük katkı
A
a

Kozcağız Barajında flaş gelişme...

Kozcağız Barajı ile 24.600 dekar zirai arazi sulanacak
Bartın Kozcağız Barajı Sulaması Proje Yapımı İşinin sözleşmesi, DSİ 23. Bölge Müdür Yardımcısı Ali Naci KÖSALI ve Firma Yetkilileri arasında imzalandı. İşin tamamlanması ile 24.600 dekar alan sulamaya kavuşmuş olacak. Sulama ile milli ekonomiye yıllık 24 milyon TL gelir artışı sağlanması hedefleniyor.
Kozcağız ve Kışla barajları hakında bilgi veren Milletvekili Tunç, Bartın Irmağı’nın kolu olan Kozcağız çayı üzerine inşa edilen Kozcağız Barajı’nın depolama hacmi 38,62 milyon m3 olacağını, Barajın sulama ve taşkın koruma maksatlı olup, baraj sayesinde 24.600 dekar zirai arazinin sulanacak kapasitede olup, milli ekonomimize 24 milyon gelir artışı sağlayacağını söyledi.
“BARTIN’DA 3 BARAJ 1 GÖLET İNŞAATI BİRDEN DEVAM EDİYOR”
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberinde Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, AK Parti Bartın İl Başkanı Av Hüseyin Manav ile birlikte Kozcağız ve Kışla Barajı inşaatlarında incelemelerde bulundu.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu'nun iştiraki ile 9 Temmuz 2014 günü temeli atılarak yapımına başlanan Kozcağız Barajı ile Kışla Barajı şantiyelerini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Milletvekili Tunç, Kozcağız ve Kışla baraj inşaatlarında incelemelerde bulunarak çalışanlara da kolaylıklar diledi. Milletvekili Tunç, Bartın’da inşaat safhasında 3 adet baraj ve 1 gölet inşaatının olduğunu belirterek, Kozcağız, Kışla, Kirazlıköprü barajı ile Ulus Eldeş gölet inşaatlarının taahhüt edilen tarihlerde tamamlanması için çalışmaların titizlikle sürdüğünü, Bartın için çok önemli olan bu dev yatırımları Bartın'a kazandırmak için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini söyledi.
Bartın şehir merkezini taşkınlardan koruyacak
Hasankadı Beldesinden gelen Kozcağız sınırları içerisinde bulunan Güney Dere üzerine inşa edilen Kışla Barajının da 12,24 milyon3 depolama hacmine sahip olup, Bartın şehir merkezini taşkınlardan koruyacak olup inşaat çalışmalarının %60 tamamlandığını söyledi.

 
1000
icon
Mustafa kelesooglu 30 Eylül 2016 12:57

Umarım sulanacak tarım alanları tahıl ve benzeri ürünlerin ekimine kullanılır ve toprak tahlilleri yapılır.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!