İnkumu Çöp Yangınlarından Kurtulacak

GÜNCEL 13 Kasım 2016 16:14
Videoyu Aç İnkumu Çöp Yangınlarından Kurtulacak
A
a

Müjdeli haber Milletvekili Yılmaz Tunç'tan geldi. Katı Atık Bertaraf Tesisi İçin Çalışmalar Başladı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’ın önemli bir problemi haline gelen özellikle yaz dönemlerinde İnkumu tatil beldesini rahatsız eden vahşi çöp depolama işine son verilmesi için gerekli çalışmaları başlattıklarını ve kısa süre içerisinde Bartın’ı bu sorundan da kurtaracaklarını söyledi.
 
Orman Bakanlığınca 98 Bin Metrekare alan tahsis edildi
 
Milletvekili Tunç, Kaman Köyü sınırları içerisinde Orman Bakanlığından tahsis edilen 98 bin metrekare alan üzerine yapılacak olan Katı Atık Bertaraf Tesisinde çalışmalara başlandığını belirterek, aynı zamanda Mahalli İdareler Birliği Başkanımız olan Sayın Valimiz bu konu üzerinde hassasiyetle duruyor, Katı Atık Bertaraf Tesisinin faaliyete geçmesiyle birlikte İlimizin çöp sorunu çözüme kavuşarak, geri dönüşüm yoluyla dönüşümü mümkün olan çöplerin ise tesis sayesinde İlimiz ekonomisine katkı sağlayacak” dedi.
 
Tunç: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 4 milyon lira hibe alacağız”
Katı atık bertaraf tesisinin yerinin düzenleme çalışmalarının ardından yapım ihalesine geçileceğini belirten Milletvekili Tunç, “Katı atık bertaraf tesisinin yapımı için gerekli olan 8 milyon ödeneğin 4 milyonunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe olarak istedik ve sayın Bakanımızla yaptığımız görüşmeler olumlu neticelendi ve ödeneğin 4 milyon lirasını hibe olarak Bartın’a aktaracak” dedi.
İnkumu dumandan ve pis kokudan kurtulacak
Milletvekili Tunç, Katı atık bertaraf sisteminin yapılması ile birlikte Bartın’ın önemli bir sorununu daha çözmüş olacaklarını belirterek Bartın’ı ve İnkumu’nu yanan çöp dağlarından ve pis kokudan kurtaracaklarını sözlerine ekledi.

 
1000
icon
Kemal yapıncak 14 Kasım 2016 15:02

Gec kalınmış gūzelim bartına yakışmıyor hele birde cennet gibi inkumu na hic yakışmıyor 25 senedir inkumu sakinlerindenyim pınar kent a da kalıyorum 2014 de cöplūk öylebi yandıki bırakın denize girmeyi evlerde kalamadık kül duman cöpūn yanık kokusu durulacak gibi deyildi 2 günlüyüne Zonguldak a gikmek zorunda kaldık bian önce bu cagdışı cöplūkten kurtulmak gerek

0 1 Cevap Yaz
bartınlı

malesef yeni yapılacak yer yemyeşil orman alanı ;doğal yaşamın ve su kaynaklarının bulunduğu yer , inşallah buradan vazgeçilip başka bir yere yapılır . katı atık tesisi lazım ancak başka bir yer bulunmalı .

0 1
Bartin dan

Bartin a cop yeri simdiye kadar gerekli idi. Onceki yer secimi inkumu yanlis idi, simdi yer secimi ise son derece yanlis. Yesil alan ve doga flora ic ice . Inkumu yanlis secimi orada mukim kisiler icin cozum bulunacak olabilir. Yanliz burada yasayan doganin gercek sahipleri hayvan ve su kaynagi zenginligini ki su hayat icin elzemdir. Cop alanioarak yeri baska yere gelin tasilaylim.Gelin gelecegi kirletmeyelim, BIR YANLISI BIR YALISLA ORTMEYELIM. DUYARLI HERKESI CAGRIYA CEVABA BEKLIYORUM...

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!